Neúspěšná první polovina a pět bodů ve druhé čtvrtině. Se sedmnácti body v poločase se nedá vyhrát, a už vůbec ne na palubovce nejsilnějšího celku ligy. Bohužel nás nezachránil ani Geigerův skvělý výkon. Na vítězství tak stále čekáme.

Do utkání jsme vstoupili špatně. K první střele jsme se dostali až po dvou minutách a neproměnili jsme ji. Další pokus už nám padl, kdy Deremy Geiger vstřelil trojku. Bohužel jsme v tu dobu prohrávali už 0:9. V následujících minutách už jsme stříleli, jenže se nám nedařilo střely proměňovat. Po sedmi odehraných minutách jsme se stále drželi na původním rozdílu devíti bodů (10:19). Ke konci čtvrtiny Nymburští hráči opět chytili slinu a přehráli nás 10-2. Po první periodě na tabuli svítilo skóre 12:29. Druhá čtvrtina byla od nás mnohem horší než ta první, dali jsme v ní totiž pouhých pět bodů. To samé se ale nedá říct o domácích, kteří skórovali jedna radost. Jedinými našimi autory byli Lukáš Stegbauer, který proměnil dvě šestky, Radek Farský s jednou šestkou a Deremy Geiger s nájezdem. Nymburk své body rozdělil mezi osm hráčů. Do šaten oba týmy odcházely za stavu 17:56.

Druhá polovina utkání už byla vyrovnaná, ze začátku jsme na tom byli dokonce lépe. Naši hráči prolomili střeleckou smůlu a během prvních čtyř minut jsme Nymburk přehráli 12-3. Minutu poté se domácí opět chytili a sérií 12-2 rozdíl vrátili. Ke konci periody jsme se pak už jen přetahovali a zakotvili skóre před poslední hrací částí na 78:38. Na konci utkání jsme byli mírně lepší. Opět se nám vydařil vstup do čtvrtiny a během čtyř minut jsme Středočechy přehráli 15-4. V posledních minutách utkání jsme nymburské střely kontrovali našimi a obráceně. První celek tabulky ještě mírně upravil skóre o šest bodů a utkání tak pro nás skončilo prohrou 63:98. Nymburk zůstává neporažen a my jsme po slibném začátku 3:1 na vlně pěti proher v řadě.

V zápase nás opět provázela střelecká neúspěšnost. Jak ve střelbě za dva (42 % ku 63 %), tak ve střelbě za tři (21 % ku 33 %) jsme Nymburku nestačili. Mírně jsme ztráceli i na trestných hodech (60 % ku 67 %). Výrazně horší jsme pak byli v doskocích (30 oproti nymburským 51) a asistencích (9 oproti 24). Ztrát a zisků jsme měli téměř stejně.

Za tým ČEZ Basketball Nymburk skórovali téměř všichni hráči: J. Bohačík (21 bodů), V. Hruban (20 bodů), A. Davis a P. Benda (oba po 11 bodech), P. Pumprla (10 bodů), M. Peterka (9 bodů, 9 doskoků), M. Kříž a T. Vyoral (oba po 6 bodech, Kříž navíc 9 doskoků) a E. Lawrence (4 body, 7 asistencí, 3 zisky).

Z našeho týmu byl nejúspěšnější Deremy Geiger, který nastřílel 23 bodů ke kterým přidal 2 zisky. Dvojciferné body měl pak už jenom Davell Roby s 10 body. Dále se prosadili: J. Jokl a L. Stegbauer (oba po 7 bodech, Stegbauer navíc 2 zisky), R. Keely (5 bodů, 6 doskoků), R. Farský a J. Kozina (oba po 4 bodech, Farský navíc 3 asistence) a Z. Kereselidze (2 body).