Málo daných bodů a hodně obdržených, taková je rovnice prohry. My jsme bohužel byli ti první a z Opavy si odvážíme prohru. Prodlužujeme tak smolnou sérii.

Už od začátku utkání se nám nedařilo, první čtvrtinu jsme se ale ještě drželi na dostřel. Utkání otevřel po první minutě Lukáš Stegbauer dvěma proměněnými šestkami. Po třech odehraných minutách bylo skóre vyrovnané. Následně se ale domácím dařilo a během necelých dvou minut utekli na rozdíl 10:4. Nenechali jsme se zaskočit a stav jsme opět vyrovnali. Dvě minuty před koncem čtvrtiny jsme dokonce vedli. Bohužel nás Opavané přehráli 10-2 a do další periody jsme tak nastupovali s šestibodovou ztrátou (22:16). Druhá čtvrtina byla horší. První čtyři minuty jsme se nemohli trefit a soupeř nám tak utekl na 32:16. Poté jsme se ovšem vzpamatovali a následující dvě minuty jsme s Opavou drželi krok. To ale nevydrželo dlouho a ve čtyřech posledních minutách první poloviny nás žlutomodří přehráli 6-3. Naši hráči tak šli do šaten s téměř dvacetibodovým mankem 44:26.

Ve třetí hrací části jsme hráli vyrovnaně. Jako první proměnil Zdeněk Nehyba trojku. Až do konce čtvrtiny jsme si se soupeřem vyměňovali koš za koš. Tyto pasáže byly proložené jedním střeleckým suchem dlouhým necelé dvě minuty. Do poslední desetiminutovky jsme tak šli s podobnou ztrátou 59:44. Ke konci se nám opět střelecky nedařilo a Opava nám to dala silně pocítit proti našim devíti bodů jich proměnila dvacet. Hned během prvních tří minut zvedli domácí náskok z patnácti bodů na dvacet pět. Potom už oba týmy dohráli utkání vyrovnaně a stanovili výsledek na 79:53. Z Opavy se tak vracíme bez výhry a prodlužujeme naši sérii proher na číslo čtyři.

Celý zápas jsme měli problém se střeleckou úspěšností, kdy jsme proměnili pouze 38 % střel za dva body (oproti opavským 57 %) a 19 % střel za tři (oproti 29 %). Byli jsme ovšem lepší v trestných hodech (87 %ku 75 %). Mírně navrch jsme měli i v doskocích (44 ku 40), ale ztráceli jsme v asistencích (10 ku 20). Ztrát jsme měli také více (19 ku 11).

Za tým BK Opava se prosadili všichni hráči: J. Šiřina (17 bodů), R. Kouřil (10 bodů, 5 doskoků, 7 asistencí), M. Kvapil, J. Švandrlík a L. Jurečka (všichni po 9 bodech), F. Zbránek a R. Klečka (oba po 8 bodech), J. Štěpánek (4 body), M. Gniadek a J. Slavík (oba po 2 bodech), L. Bukovjan (1 bod).

Z našeho týmu byl nejúspěšnější Reggie Keely (13 bodů, 8 doskoků, 4 asistence). Následoval ho Z. Nehyba s 8 body, za nímž byli R. Farský se Z. Kereselidzem (oba po 7 bodech, Farský navíc 7 doskoků). Dále skórovali: J. Jokl, V. Vašát a L. Stegbauer (všichni po 4 bodech), M. Vyroubal, D. Roby a D. Geiger (všichni po 2 bodech).