My jedeme ukončit jednu sérii, Opava chce zase prodloužit druhou. Nečeká nás jednoduché utkání, ale žlutomodří mají za sebou těžký zápas z úterka a toho využijeme. Sledujte utkání ve čtvrtek od 18:00.

Pokud to není rozbité, neopravuj to. Tak by se daly popsat změny v opavském kádru, kterých klub provedl od minulé sezony nejméně z celé ligy. Slezané se rozloučili pouze s křídelníkem Kryštofem Vlčkem. Moc hráčů ani nepřibylo. Jako náhrada přišel křídelník Jan Švandrlík a mladý rozehrávač Matouš Kurečka. Proč měnit sestavu, která se loni dostala až do finále?

Opavané za sebou mají úspěšnou minulou sezonu. Po třetím místě v základní části postoupili i ze skupiny A1 a v play-off narazili na Olomoucko. Ve čtvrtfinále zvítězili s přehledem 4:0 a v semifinále si podobně dobrým výsledkem poradili s Pardubicemi. Finále však proti Nymburku prohráli a získali tak druhé místo. My jsme se loni s opavským celkem střetli pouze dvakrát. Poprvé jsme doma prohráli o deset bodů, podruhé – na soupeřově palubovce – už jsme prohráli větším rozdílem. Nyní jsou na tom ale s bilancí 4:3 pouze o jednu výhru lépe než my.

Žlutomodří nově soutěží v evropské Lize mistrů, kde už odehráli pět utkání. Zatím se jim podařilo vyhrát pouze jednou a ve skupině B tak sedí na dně tabulky. Poslední utkání odehráli v úterý proti týmu PAOK Soluň a toho budeme chtít využít. „Opava patří k nejsilnějším týmům v naší lize na domácí půdě. Hraje velice rychlý basketbal se spoustou zkušených hráčů, kteří navíc v této sezoně sbírají zkušenosti v Lize mistrů. Čeká nás velice těžké utkání, ale pokusíme se využít toho, že soupeř hrál v úterý těžký zápas proti Soluni,“ řekl ke čtvrtečnímu zápasu asistent trenéra Martin Vaněk. Slezané mají v KNBL opravdu bezchybnou bilanci na domácí palubovce, zatímco venku ještě nevyhráli. Jejich bezchybnost s naší sérií porážek nevypovídá nic hezkého, to ovšem ještě nic neznamená. Výsledek je, až se dohraje. „Do Opavy jedeme po sérii nepodařených výkonů a porážek. Chceme ukázat zlepšenou obranu a hrát týmově na útočné polovině jako na začátku sezony,“ komentoval výjezd křídelník Zdeněk Nehyba.

Do Opavy jedeme s cílem konečně prolomit sérii porážek. Budeme rádi, pokud pojedete s námi a podpoříte nás přímo v hale. Pokud to ale nemáte v plánu, sledujte zápas alespoň na webu TVCOM. Budeme potřebovat vaši podporu jakýmkoliv způsobem!