První čtvrtina se nám sice vydařila, ale bohužel ji převážili další tři nepovedené. Provázela nás střelecká neúspěšnost, a hlavně problém na doskoku. Medvědy jsme bohužel nezkrotili, Kolín vyhrál.

Utkání otevřel Zdeněk Nehyba proměněnou trojkou hned po pár vteřinách od rozskoku a první čtvrtina se nám dařila. První čtyři minuty jsme si stále drželi tříbodové vedení, které následně Davell Roby navýšil svojí smečí. Pořád jsme se s Kolínem tahali a vyměňovali si koš za koš. Změna přišla až v šesté minutě, kde hosté dorovnali, a navíc se dostali do mírného vedení. Lukáš Stegbauer tento vývoj odmítl a zasadil soupeři trojku. Po obnovení kolínského vedení se zase ozval Deremy Geiger se svojí střelou za tři body. Po něm Geigerův krajan Roby proměnil koš s faulem a před koncem čtvrtiny ještě skóroval i samotný Geiger. Do druhé periody se tak šlo za stavu 27:21. Od té doby to šlo z kopce. Více než tři minuty jsme nebyli schopní dát koš a Kolín tak začal skórovací sérií 11-0. Soupeřovu smršť přerušil Reggie Keely, který proměnil koš za dva body. K němu se přidal i kapitán Kozina a společně nás vrátili do vedení 33:32. Opakovalo se ale střelecké sucho a Středočeši opět utekli, tentokrát nepřerušenou sérií 12-0. Těsně před poločasem jsme ještě dali koš a do šaten se šlo za stavu 35:44.

Druhá polovina utkání se nám, stejně jako první, podařila otevřít. Radek Farský proměnil střelu za dva body. Další útok odpověděl Kolín smečí. Po naší snaze a dotáhnutí rozdílu na šest bodů se hosté rozhodli, že nic neponechají náhodě. Devíti body bez našeho přerušení znovu získali kontrolu nad utkáním (40:55). Do konce čtvrtiny se už zásadnější změna nekonala a poslední hrací část začala soupeřovým vedením 53:71. V závěrečných deseti minutách se změna nekonala a Kolínští ještě mírně navýšili rozdíl. Sedm minut do konce svítilo na tabuli skóre 55:78, měli jsme tedy třiadvacetibodové manko. Následně se převážně střídal koš za koš a poslední změnu ve výsledku udělal Martin Vyroubal, který tři vteřiny před koncem prohodil míč síťkou. Dnes se nám nedařilo a kolínský celek si tak z Brna odváží výhru 66:87.

Ve veškeré střelbě byl Kolín mírně lepší. Za dva stříleli o pár procent lépe (55 % ku 52 %), za tři tomu bylo podobně (34 % ku 27 %), akorát na trestných hodech byli úspěšnější větším rozdílem (69 % ku 57 %). Největším rozdílem byly doskoky, kterých měli hosté výrazně více (46 oproti našim 31). Trochu lepší byli i v asistencích (20 oproti 14) a ztrátách (9 oproti 11).

Naším nejlépe skórujícím hráčem byl Reggie Keely, který si připsal 16 bodů. Desetibodovou hranici atakovali také Davell Roby (9 bodů, 7 doskoků), Zdeněk Nehyba (9 bodů, 2 bloky, 3/3 trojky), L. Stegbauer (9 bodů) a Deremy Geiger (9 bodů). Dále se prosadili: J. Kozina (4 body, 4 asistence, 2 zisky), Z. Kereselidze (4 body) a R. Farský s J. Joklem (oba po 2 bodech).

Za kolínské Medvědy skórovali: A. Thompson (16 bodů, 11 doskoků, 5 asistencí), P. Purifoy (16 bodů), D. Machač (14 bodů), A. Walton Jr. (12 bodů, 8 asistencí, 6 doskoků), P. Šafarčík (12 bodů), A. Číž (10 bodů) a M. Pajović (7 bodů).

Pavel Beneš, trenér týmu BC GEOSAN Kolín: „Pro nás je toto vítězství velmi důležité, protože jsme nezvládli poslední utkání doma s Olomouckem, kde jsme byli jasně lepším družstvem. Potřebovali jsme se chytit. Takže jsme velmi rádi, že jsme tady dneska vyhráli. Brno předvádělo v letošním ročníku velmi dobrý basketbal, jsou velmi nebezpeční, především na domácí palubovce. Kromě první čtvrtiny se dá říct, že jsme byli lepší družstvo. Utkání jsme dovedli do vítězného konce, a to vysokým rozdílem. I efektivita je velmi vysoká. Dneska se nám v podstatě dařilo to, co jsme chtěli. Po taktické stránce jsme družstvo připravili, vyšlo to. Chtěli jsme odříznout zahraniční hráče od skórování, to se nám povedlo. To byl základ toho, abychom utkání dovedli do vítězného konce.“

Dejan Jakara, trenér týmu Egoé Basket Brno: „Nejprve, trenére, gratuluji k vítězství. Nic, nemám moc co říct. Neudělali jsme to, na čem jsme se domluvili, a to zejména u hry všech kolínských hráčů pod košem. Nezabránili jsme ani přihrávkám dolů pod koš tak, jak jsme zabraňovali celý týden. A měli jsme otřesné tři čtvrtiny v útoku. Když to dáme všechno dohromady, tak nemůžeme očekávat výhru.“

Preston Purifoy, hráč týmu BC GEOSAN Kolín: „Myslím, že největší roli hrálo naše doskakování, dnes jsme doskakovali velmi dobře. Byl to velký rozdíl. My jsme sem přijeli zaměření na obranu. Do dnešního utkání jsme šli s tím, že jsme v koncovce prohráli několik vyrovnaných zápasů. Hodně z nich bylo hlavně kvůli naší obraně clony na hráče s míčem a v tom jsme si dnes vedli mnohem lépe.“

Zurab Kereselidze, hráč týmu Egoé Basket Brno. „Jak už zaznělo, měli jsme totální výpadek obrany. Pod košem jsme prakticky skoro nic neubránili. Jedinou pozitivní věcí byla první čtvrtina, kdy jsme si ještě trochu přihrávali. Pak se v útoku – nevím – asi každý začal dívat na body. Už jsme si nepřihrávali, a to byl asi největší problém. Dali jsme totiž asi stejný počet bodů, co jen za první čtvrtinu. Druhou věcí jsou jejich útočné doskoky, kterých měli asi osmnáct. To je o osmnáct útoků víc, to je hrozně těžké.“