Kolín pod vedením Pavla Beneše je tabulkově slabší, sami se však neporazí. Čeká nás tvrdý zápas, díky kterému se chceme dostat zpátky na vítěznou vlnu. Míč rozhodčí vyhodí v sobotu 3. listopadu v 19:00.

Kolínský tým vyměnil více než polovinu svých hráčů z minulé sezony. Po odchodu dvou zahraničních opor v podobě Skinnera a Bakiće se rozhodli přidat nové cizince. Přišly tak posily na všech pozicích: americký rozehrávač Anthony Walton Jr., křídelník Preston Purifoy, a pivot Alexander Thompson. Změna neminula ani české řady. Odešel rozehrávač L. Rovenský, křídelníci F. Zahradníček s P. Dokoupilem a D. Bálkem, a pivoti L. Horák s P. Harčárem. Medvědi však nic neponechali náhodě a přivedli rozehrávače T. Dlugoše s J. Šoulou a F. Sombergem, a křídelníky L. Vacka, T. Mertu a L. Kosíka.

Letos se s Kolínskými střetneme poprvé, minulou sezonu jsme proti nim ale hráli čtyřikrát. Hned první duel a zároveň první utkání sezony se nám podařilo vyhrát. Další tři už jsme bohužel nezvládli. V současnosti jsme o čtyři příčky nad Kolínem, v tabulce nám náleží sedmé místo. Medvědům se letos nedaří tak, jako v loni. Po sedmi kolech jsou se dvěma vyhranými zápasy a pěti prohranými na předposledním místě, pod nimi je už jenom Hradec Králové. Z pěti prohraných zápasů byly ovšem dva velmi vyrovnané – proti Ostravě prohráli 80:83 a proti Olomoucku prohráli 90:96. Podobným způsobem vybojovali i jednu ze svých dvou výher, a to když porazili Ústí nad Labem 87:86.

My máme aktuálně bilanci 3-3. První výhru jsme získali na palubovce Olomoucka a další dvě, když jsme ubránili domácí halu proti Ostravě a Děčínu. Oba domácí zápasy skončily 77:68. V posledních dvou utkáních jsme bohužel padli. Nejprve v Praze rozhodli trojkou v posledních vteřinách a následně jsme doma nestačili Pardubicím.

Série dvou prohraných utkání je pro hráče motivací. „Tato sobota bude pro náš tým skvělou výzvou, protože jsme prohráli naše poslední dva zápasy v české lize. Kolín v útoku staví velmi dobré clony na hráče s míčem a zároveň hraje jednu z fyzičtějších obran, které nás letos čekají. Do utkání jdeme s tím, že chceme vyhrát a ubránit domácí palubovku,“ řekl odhodlaně brněnský křídelník Davell Roby. O kvalitách Kolína nepochybuje ani trenér Dejan Jakara. „Kolín je velmi dobrým týmem, který má pokryté všechny pozice. Hrají hodně fyzicky, kdy spousta míčů jde pod koš, odkud následně tvoří hru. Mají dobré přechody a ví, jak napadat slabiny. Co se týče našeho týmu: od některých hráčů očekávám lepší výkon, od některých zase naopak horší. Každopádně budeme muset mírně upravit pozice, na kterých každý hráč hraje. Doufám, že se tým adaptuje co nejdříve,“ komentoval sobotní utkání Jakara. Duel s Kolínem bude prvním zápasem, do kterého nastoupíme bez křídelníka Mariána Hrabovského.

V Brně jsme zatím podlehli pouze Pardubicím a Kolín bychom rádi připsali na seznam těch, kteří odsud nebudou odjíždět šťastní. Přijďte nás podpořit a ukázat, jaké má Brno fanoušky. Případně můžete zápas sledovat na serveru TVCOM.