Naši mladí basketbalisté budou od 1. do 4. listopadu bojovat s evropskou konkurencí. Vydají se totiž do Polska na turnaj European Youth Basketball League – nejvyšší evropské soutěže v kategorii do patnácti let.

Dnes vyrazili a zítra se poprvé střetnou s hráči mimo Českou republiku. Náš tým U15 se zúčastní čtyřdenního turnaje Evropské ligy mládeže v polském Kościaně. Z celkových osmi týmů narazí na pět. Jako první v pátek Brňané vyzvou polské Sopoty a následně německou Jenu. V sobotu mladíky čeká domácí celek Kościanu, po kterém se střetnou s polským Sierakówem. V neděli pak turnaj zakončí duelem s lotyšskou Liepājou.

Polský turnaj je jedním ze tří celkových turnajů EYBL. Po návratu od našeho souseda se žáci vydají do lotyšského Ventspils, kde od 24. do 27. ledna sehrají druhý turnaj. Třetí a poslední turnaj pak odehrají mezi 14. a 17. březnem v hlavním městě Lotyšska – Rize. V kategorii EYBL jsou také ostravští BK Snakes, se kterými se ovšem nepotkáme.

Tým žáků do patnácti let je u nás novinkou. Jeho vznik a účast v nejvyšší evropské soutěži se začal řešit na přelomu července a srpna. V srpnu jsme se poté oficiálně stali účastníky European Youth Basketball League. „Cílem této soutěže je, aby mladí hráči přišli už od mladého věku co nejvíce do kontaktu s mezinárodním basketbalem a tímto způsobem se mohli zlepšovat. Chceme, aby se jejich výkonnost v porovnání s Evropou zvyšovala,“ řekl k účasti mladých brněnských nadějí trenér týmu Zdeněk Janík.

Více informací o soutěži zjistíte na webových stránkách EYBL. Náš tým a jeho výsledky pak můžete sledovat přímo v sekci Basketu Brno.