Celý zápas se nám střelecky nedařilo a utekla nám třetí čtvrtina. I přes výborný výkon v koncovce jsme tentokrát utkání neotočili a s naším jihozápadním sousedem máme vyrovnané účty.

První polovinu jsme odehráli vyrovnaně. V první čtvrtině jsme začali lépe než soupeř a po třech minutách jsme vedli 9:4. Pak ale nastalo velké střelecké sucho, ze které nejprve přerušili Rakušané a po vyrovnání se dokonce dostali do mírného vedení. Nám se podařilo skórovat až po více než šesti minutách, kdy Jakub Jokl proměnil střelu za dva body. Tři vteřiny před koncem periody ještě Radek Farský fauloval a domácí oba trestné hody proměnili. Pokračovalo se tak za stavu 13:11 pro Klosterneuburg. Druhá čtvrtina pokračovala podobně. Opět se nám nedařilo proměňovat střely a první koš jsme dali až po třech minutách. Jedinou útěchou bylo, že soupeř do té doby dal také jenom jeden koš. Byť jsme se snažili, celou čtvrtinu se nám nedařilo prolomit mírné vedení domácích. První polovina skončila tříbodovým vedením Rakušanů – 23:20.

Třetí perioda po návratu z šaten byla klíčová. Deremy Geiger sice hned první trojkou vyrovnal skóre, pak ale přišla klosterneuburgská smršť. Během necelých čtyř minut nás domácí přestříleli 11-0 a dostali se do komfortního vedení. Po této sérii jsme se probrali a začali jsme se s Rakušany přetahovat. Bohužel nám po minutě došla síla a následovalo dalších sedm bodů do našeho koše bez jediného bodu do soupeřova. Ke konci čtvrtiny jsme ještě dali dva body z trestných hodů, už ale bylo pozdě. Do poslední hrací části jsme šli se sedmnáctibodovým mankem (47:30). V koncovce jsme zabrali a začali dotahovat. Čtvrtinu trojkou otevřel nováček Daniel Szarowski a bodově se chytl zejména Davell Roby. Po třech minutách už jsme prohrávali jen o devět bodů. I přes odpor soupeře jsme tři minuty před koncem snížili rozdíl na čtyři body a vypadalo to, že se bude opakovat situace z Brna. Soupeř se ovšem nenechal zaskočit a držel se. Minutu před koncem už jsme ztráceli pouhé tři body. Bohužel se nám nedařilo tak, jak bychom chtěli a kvůli dvěma obdrženým šestkám a taktickému faulu v posledních vteřinách se skóre usadilo na 66:59. Klosterneuburg nám tak oplatil porážku z Brna a připsal si svoji první výhru. I přes to však zatím zůstáváme na druhém místě tabulky.