Východočeši ukázali, že patří na špičku ligy. Sice jsme se dlouhou dobu drželi, poslední čtvrtina však definitivně rozhodla. Brno bylo dobyto a Pardubice jedou domů s výhrou.

Do utkání jsme nastoupili dobře. Po úvodní minutě a půl otevřel zápas Zurab Kereselidze střelou za dva body. Na tu ale okamžitě odpověděli hosté. Tímto způsobem to pokračoval i další několik minut, kdy jsme si se soupeřem vyměňovali koš za koš. Po odehraných pěti minutách přišla série Pardubic, kdy se díky sedmi proměněným bodům, a nula obdrženým, dostali do vedení 13:7. Nenechali jsme si je však utéct a během tří minut jsme skóre opět vyrovnali. Po první čtvrtině tak byl stav nerozhodný – 19:19. Ve druhé periodě se opakoval scénář ze začátku té první. Tentokrát jsme však dali trojku a hosté pouze nájezd. Postupně jsme se tak dostali do mírného vedení, které bylo po čtyřech minutách anulováno. Pardubickému Josefu Potočkovi se podařilo proměnit tříbodovou střelu při níž byl faulován. Svůj bodový příspěvek završil bodem navíc a hosté vedli 30:26. Získaného čtyřbodového vedení využili a do druhé půlky utkání jsme šli za stavu 32:37 pro Pardubice.

Druhou polovinu utkání tentokrát pro změnu otevřeli perníkáři. Oba týmy byly výrazně střelecky úspěšnější, Pardubice však trochu víc než my. Hned jsme ale chytili krok a v páté minutě třetí čtvrtiny jsme prohrávali o pouhé tři body (43:46). Toto mírné vedení si pardubický celek držel a my jsme nebyli schopní ho prolomit. Na konci periody nám utekli a do poslední hrací části jsme tak šli se sedmibodovou ztrátou za stavu 51:58. Posledních deset minut patřilo pruhovaným. Po dvou minutách jsme se sice dostali na rozdíl čtyř bodů, poté nám ale soupeř utekl a navyšoval své vedení. Ze čtyř bodů se tak stalo devět, potom třináct, až finálních sedmnáct. Po vyrovnaném průběhu utkání jsme proti Pardubicím padli 70:87. Ukázali jsme však, byť tomu skóre neodpovídá, že dokážeme hrát vyrovnaně i se špičkou tabulky.

Ve střelbě za dva body jsme byli vyrovnaní (50 % ku pardubickým 53 %), hosté však byli lepší za obloukem (45 % ku našim 30 %). Šestky jsme měli mírně lepší (83 % ku 78 %). Pardubice měli ovšem výrazně více doskoků (39 oproti našim 29) a také byli týmovější (19 asistencí oproti našim 9).

Tři naši hráči se dostali přes desetibodovou hranici a dva ji atakovali. Reggie Keely s Deremym Geigerem měli oba shodně po 16 bodech, Keely měl navíc 7 doskoků, 3 asistence a 2 bloky. D. Roby si připsal 13 bodů. Těsně pod hranicí byli R. Farský (9 bodů) a L. Stegbauer (8 bodů). Dále se prosadili J. Kozina (4 body) a J. Jokl se Z. Kereselidze (oba po 2 bodech).

Za Pardubice skórovali: R. Williams (18 bodů, 8 doskoků, 8 asistencí), O. Kohout (15 bodů), K. Švrdlík (12 bodů), D. Benjamin (11 bodů), D. Jackson (10 bodů), J. Potoček (9 bodů), E. McGaughey (8 bodů), V. Půlpán (2 body, 3 zisky) a D. Škranc (2 body).

Levell Sanders, trenér týmu BK JIP Pardubice: „Chci trenérovi a jeho týmu poblahopřát k podanému výkonu. Říkal jsem hráčům, že to nebude lehký zápas, že nám nic nedají zadarmo a budou připravení. Říkal jsem, že musíme být odhodlaní hrát a bojovat už od začátku. Často přijedete a uděláte několik ztrát, nesoustředíte se a pak vám zápas uteče. Dáte domácímu týmu příležitost získat jistotu. Myslím ale, že jsme dneska odvedli dobrou práci a nenechali jsme si zápas na začátku utéct. Byl to od nás rovnoměrně rozložený výkon. Spousta hráčů dostala příležitost na hřišti a je podle mě důležité vědět, že máme vyrovnaný útok. Nemusíme spoléhat na jednoho nebo dva hráče. Čili celkově dobrý týmový výkon a na tom musíme stavět a zlepšovat se.“

Dejan Jakara, trenér týmu Egoé Basket Brno: „Nejprve gratuluji trenérovi k výhře. Věděli jsme, že to pro nás bude velmi fyzicky těžký zápas. Proti týmům tohoto typu nemůžete mít tři špatné minuty v jedné polovině, pak zase tři ve druhé, protože půjdou okamžitě bodově nahoru. Myslím, že je to pro náš tým velmi dobrá zkušenost, ze které se můžeme učit. Je velmi těžké se uvolnit, protože jsou tak agresivní, tak silní. V podstatě každý hráč, který od nich přijde na hřiště je fyzicky silnější než náš hráč. Čili je to dobrá zkušenost, ze které se můžeme poučit a jsem si jistý, že naši hráči budou jen lepší. Nakonec bych chtěl ještě Pardubicím popřát hodně štěstí v evropské soutěži.“

Ondřej Kohout, hráč týmu BK JIP Pardubice: „Jsem hrozně rád, že jsme tohle utkání zvládli. Já už jsem v Pardubicích pátou sezonu a nepamatuji si, že bychom měli v Brně jediné lehké utkání. Nebo že bychom vyhráli jednoznačně. Myslím, že oba týmy předvedly konstantní hru. Rozhodla naše širší rotace a to, že jsme byli schopní udržet vyšší tempo. V poslední čtvrtině jsme pak zápas překlopili na naši stranu.“

Marián Hrabovský, hráč týmu Egoé Basket Brno: „Myslím, že jsme si dokázali, že můžeme hrát i s těmi nejlepšími týmy tabulky. I když to tomu nakonec neodpovídá, tak jsme s nimi hráli většinu času vyrovnaně. Měli jsme trochu problém s tím, jak říkal trenér, že Pardubice jsou hodně fyzický tým. To nám dělalo problémy.“