Perníkáři nebudou lehkou výzvou. Brněnská hala je však stále nezdolána a my jsme odhodlaní potvrdit domácí dominanci. V sobotu v 19:00 otestujeme naše kvality proti BK JIP Pardubice a budeme potřebovat vaši podporu.

Pardubice, podobně jako spousta ostatních týmů, kompletně obměnila seznam cizinců. Od minulé sezony odešli všichni – D. Walker, D. Burnett, S. Martin, L. Autrey, J. Kent i B. Spearman. Pozbyli také Dušana Pandulu, který přešel ke Královským Sokolům, a Jiřího Welsche, který v Pardubicích zakončil svoji kariéru. Svoje ztráty ovšem nahradili, a to jak ty zahraniční, tak i české. Z cizinců k perníkářům nově zavítali rozehrávači Donovan Jackson a Richard Williams, křídelník Dwayne Benjamin a pivot Evan McGaughey. Tým zároveň doplní mladá síla v podání rozehrávačů Lukáše Brožka a Michala Svojanovského, křídelníka Jakuba Čejky a podkošového Ondřeje Výchy. Vyměnila se tak více než polovina loňského týmu.

Minulou sezonu jsme se s Pardubicemi potkali pouze v základní části, a to čtyřikrát. Poté jsme každý pokračovali do jiné skupiny. Ani jeden ze čtyř zápasů se nám bohužel nepodařilo vyhrát. Nejblíž jsme byli hned ve druhém vzájemném utkání, kde jsme prohráli o devět bodů. Letos jsme však do sezony vkročili lépe než loni a za našim sobotním soupeřem jsme o pouhý jeden zápas. Východočeši už odehráli také dvě úvodní utkání v Evropském poháru, kde se jim zatím nedaří a mají bilanci 0-2.

Pardubice jsou pro nás velkou výzvou, jde o špičku ligy a nebude to lehký zápas. Vyhrává se samozřejmě na body, ale klíčovou roli bude hrát obrana. „Pokud si chceme udržet dobrou obranu, budeme do zápasu muset dát všechno a fyzicky bojovat, byť jsou na tom Pardubice lépe,“ řekl k sobotnímu utkání trenér Dejan Jakara. Je si také vědom toho, že Pardubice zrají jako dobré víno. Účast v kontinentální soutěži je pro ně velkou výhodou, dá se ovšem využít i jako slabina. „Myslím, že mají letos lepší tým něž před rokem. Zkušenosti z evropské soutěže jim hodně pomohly. Vím, jak je pro Pardubice těžké hrát téměř tři zápasy za týden, takže bychom toho mohli využít. Budeme maximálně připraveni a budeme se soustředit na tento nelehký zápas,“ dodal Jakara. Velké výzvy v podobě Pardubic si je vědom i náš zatím nejúspěšnější hráč Reggie Keely. „Na sobotní zápas s Pardubicemi se velmi těším. Jsou jedním z nejlepších klubů v NBL, takže mě velice zajímá, jak si s nimi povedeme. Mám radost z našeho vstupu do sezony a tento zápas nám ukáže, co potřebujeme zlepšit, abychom mohli konkurovat těm nejlepším z nejlepších v lize,“ řekl Keely. Do letošního ročníku jsme skutečně vstoupili dobře a doma jsme zatím neporažení. To, že jsou hráči odhodlaní vítěznou sérii prodloužil Keely potvrzuje. „Vím, že vyhrát proti týmu jako jsou Pardubice bude velmi těžké, ale my jsme na tuto výzvu stoprocentně připraveni,“ řekl odhodlaně.

V sobotním utkání si budete také moct koupit týmové oblečení a batoh. K mání budou bundy, kalhoty, trika nebo polotrika. Přijďte vytvořit vítěznou atmosféru při zápase a podpořit nás i hrdým nošením Basketu Brno.