Pondělní výjezd nezaplní klobásy ani guláš, ale Alpe Adria Cup (AAC) a basketbal. V 18:00 totiž vyzveme maďarský celek Zalakeramia ZTE KK. V poháru jsou nováčkem, a i my okusíme maďarskou půdu poprvé.

Maďaři za sebou mají zatím jen jeden zápas AAC, ve kterém podlehli našemu prvnímu soupeři – Škrljevu. Utkání odehráli v Chorvatsku a domácím nedokázali konkurovat. Prohráli 75:83. Zalakeramia ZTE KK ovšem vede nejvyšší maďarskou ligu s bilancí 4-0 a tak od něj můžeme očekávat kvalitní výkon. Jako nejlepší skórer v poháru se u nich zatím ukázal americký rozehrávač Dustin Ware, který si připsal 12 bodů. Na doskoky vede ukrajinský pivot Dmytro Gliebov (6 doskoků) a na asistence domácí Peter Doktor (4 asistence). My za sebou máme už dvě utkání. Poprvé jsme padli, podobně jako naši nadcházející soupeři, s chorvatským Škrljevem. Z chorvatské haly jsme si odvezli těsnou prohru 74:78. Následně se nám však zadařilo doma a porazili jsme nám známy Klosterneuburg. V současnosti nám tak s bilancí 1-1 náleží druhé místo v tabulce. Maďaři jsou poslední.

Trenér Dejan Jakara nemá v plánu měnit přístup k utkání, opět dostanou příležitost hráči, kteří ji běžně nedostávají. „Po těžké porážce na USK jedeme hrát proti současně prvnímu celku nejvyšší maďarské ligy. Očekávám velmi těžký a tvrdý zápas. Opět přidělíme více minut hráčům, kteří tolik nehrají a doufám, že tentokrát se této zodpovědnosti ujmou lépe, než jak se jí ujali proti Klosterneuburgu. Je skvělé hrát proti evropské konkurenci, takže motivace nebude problém,“ řekl Jakara. To, že motivace není problémem, dokazuje i křídelník Marián Hrabovský. „Čeká nás kvalitní maďarský soupeř, který je v jejich domácí soutěži zatím neporažen. My do zápasu půjdeme jako vždy s tím, že chceme vyhrát a začít tak novou vítěznou vlnu,“ odhodlaně konstatoval Hrabovský.