Po slibné první čtvrtině se nám nalepila smůla na paty a nestačili jsme soupeři. Nepřesná střelba a domácí trojice Thompson-Ware-Szabo nám stáli v cestě za vítězstvím. Domů si tak s sebou vezeme porážku.

První čtvrtinu se nám dařilo. Do utkání sice lépe vstoupil soupeř, kdy otevřeli prvním košem a po třech minutách vedli 7:2. Poté jsme se ale střeleckou sérií v podání Reggieho Keelyho (8-0) dostali do mírného náskoku. Celých sedm minut náš útok sestával z dvojice Keely-Farský, kdy Reggie Keely hrál hlavní roli – z našich 15 bodů bylo 11 jeho. Po úvodní převaze domácích byl zbytek čtvrtiny poměrně vyrovnaný. Ke konci se nám podařilo získat náskok a zapojili se i další střelci. Po první desetiminutovce jsme vedli 22:16. Ve druhé periodě se to už začalo lámat. Přišli jsme o vedení, a to zejména kvůli šestiminutové pasáži, ve které jsme nedali ani bod. Soupeř jich ovšem dal dvanáct. Vzpamatovali jsme se až dvě minuty před poločasem, kdy jsme prohrávali 26:32. Na poslední chvíli jsme ještě zabrali, ale z hřiště jsme odcházeli za stavu 31:34 pro domácí.

Hned během prvních minut třetí třetiny Maďaři zvýšili své vedení na sedm bodů a drželi si ho. Dokonce ho ještě navýšili a v šesté minutě už jsme prohrávali 40:52. Reggie Keely se pokusil průběh utkání otočit dvěma proměněnými trestnými hody. Změna se bohužel nekonala. Domácí si suverénně drželi vedení a proměněnou trojkou v posledních sekundách stanovili skóre na tabuli na 52:66 v náš neprospěch. Poslední čtvrtina se dohrála ve stejném rytmu. Maďarský celek korigoval průběh a každý náš koš kontroval svým. Ve chvílích, kdy se nám nedařilo, přidali domácí další míč do našeho koše. Poslední pětiminutovka patřila převážně Zdeňku Nehybovi, který dal 9 bodů z 11 týmových. Doplnil ho Marián Hrabovský. Z Maďarska si tak vezeme porážku 70:88.

Celý zápas se nám nedařilo dávat koše. Střelbu z pole jsme měli horší než soupeř, a to jak za dva body (48 % ku 62 %), tak za tři body (28 % ku 33 %). Jediné, kde jsme měli mírně navrch byly trestné hody (86 % ku 80 %). Na doskoky jsme prohráli (26 ku 37) a soupeř byl také týmovější (15 asistencí oproti našim 9). Ztrát jsme měli stejně (oba týmy po 10).

Za Zalakeramia ZTE KK se prosadili téměř všichni hráči: B. Thompson (22 bodů, 5 asistencí), D. Ware (17 bodů), Z. Szabo (16 bodů), D. Gliebov (8 bodů), K. Durazi (7 bodů, 2 bloky), P. Papp (6 bodů), A. Agafonov (4 body), A. Kis, M. Gulyas, A. Farkas a P. Doktor (všichni po 2 bodech, Kis navíc 6 doskoků a Gulyas 2 zisky).

Za Egoé Basket Brno skórovali: R. Keely (18 bodů), Z. Nehyba (14 bodů, 2 zisky), D. Roby (7 bodů), J. Kozina (6 bodů, 2 zisky), R. Farský (6 bodů, 4 doskoky), J. Jokl (6 bodů, 4 doskoky), L. Stegbauer, Marián Hrabovský (oba po 4 bodech), Z. Kereselidze (3 body) a D. Geiger (2 body).