Byť jsme celý zápas vedli a vypadalo to, že nám ve vítězství nic nezabrání, pražské sovy utkání otočily. Kvůli osmadvaceti obdrženým bodům v poslední čtvrtině si z hlavního města odvážíme porážku.

Na palubovku jsme nastoupili výrazně lépe. Jako první otevřel utkání Deremy Geiger, který proměnil střelu za tři body. Po Sehnalově vyrovnání na 5:5 opět udeřil Geiger a za pomoci Zuraba Kereselidzeho jsme ve čtvrté minutě vedli o jednou tolik bodů (10:5). Tento náskok jsme si drželi a výměnami pražských dvoubodových košů za naše tříbodové jsme ho pomalu navyšovali. Čtvrtinu pak ukončil Radek Farský dvěma šestkami na stavu 13:22. Následující desetiminutovka pokračovala v podobném rytmu. Hned na začátku proměnil Lukáš Stegbauer koš s faulem a přidal trestný hod. USK se nemohlo tři minuty trefit a prohrávali tak o čtrnáct bodů. Poté ovšem začali manko snižovat a sérií 8-0 se v páté minutě dostali na šestibodový rozdíl. Deremy Geiger ale opět trefil trojku. Trio cizinců Geiger-Keely-Roby nás do konce první poloviny zvedlo a do šaten jsme šli s vedením 27:40.

Ani po poločase nenastala změna. Prvních pět minut jsme si drželi třináctibodové vedení, které jsme následně mírně zvýšili na šestnáct bodů. Pořád jsme si ale s Pražany střídali proměněné koše a nikdo tak neutekl ani nedotáhl. V poslední minutě ještě snížili na původní třinácti bodový rozdíl a do poslední hrací části se tak šlo za stavu 49:62. Vypadalo to, že zápas je předem rozhodnutý. Opak byl pravdou. Jako první skóroval pražský Jan Křivánek, kterého následně kontroval Jakub Jokl. Pak se to začalo lámat. Ondřej Sehnal proměnil dva útoky po sobě trojku, na což jsme zareagovali pouze střelou za dva. Další trojkou se Michal Mareš přiblížil na pouhých šest bodů (60:66) a nám se přestalo dařit. Během tří minut jsme kvůli sérii domácích 17-2, přišli o vedení a Praha vedla 68:66. Chvíli jsme se přetahovali o vedení, ale Davell Roby nás odpoutal proměněnou trojkou, na kterou navázal Deremy Geiger proměněnými trestnými hody. Necelé dvě minuty před koncem jsme tak vedli 70:75. Marešovy šestky a Skřivánkův nájezd však utkání opět vyrovnaly a minutu před koncem Praha prohrávala o bod. V posledním brněnském útoku dal čtyři vteřiny před koncem Lukáš Stegbauer svůj druhý trestný hod a domácí si vzali oddechový čas. Okamžitě po výhozu skóroval Michal Mareš osudovou trojku, která poslala USK do vedení. Zápas už jsme nezlomili a z Prahy jsme si tak odvezli hořkou prohru 77:76.

Ve střelbě jsme byli statisticky lepší, a to jak za dva body (66 % ku 51 %), tak za tři body (42 % ku 36 %), a dokonce i z čáry trestného hodu (83 % ku 77 %). Celkové doskoky i asistence byli téměř vyrovnané (doskoky: Brno – 24, Praha – 25; asistence: Brno – 10, Praha – 11), ztrát jsme však měli více (20 ku 12).

Nejlepším hráčem USK Praha byl podkošový Filip Vukosavljević, který nastřílel 24 bodů. Hned za ním byl Michal Mareš s 19 body. Přes deset bodů se dostal také Ondřej Sehnal (12 bodů, 7 doskoků, 4 asistence). Dále skórovali: R. Appleby (6 bodů), R. Whack (6 bodů, 4 asistence), J Křivánek aj. Tůma (oba po 4 bodech) a F. Petružela (2 body).

Za Egoé Basket Brno se nejvíce prosadil rozehrávač Deremy Geiger, který nastřílel 26 bodů (6/8 trojky). Následovali ho Reggie Keely (14 bodů, 5 doskoků, 3 asistence) a Lukáš Stegbauer (12 bodů). Pozadu nebyli ani R. Farský (9 bodů), Z. Kereselidze (6 bodů) a D. Roby (5 bodů). Po 2 bodech přidali J. Kozina a J. Jokl.