Ukázali jsme, že v Brně se jen tak nevyhrává. Teď je načase, abychom svoje kvality potvrdili i venku, kde to máme zatím vyrovnané. V sobotu 20. října se vydáme do Prahy, kde v 17:30 vyzveme USK. Bude to také poprvé, co se Radek Farský utká se svým předchozím týmem.

Pražský tým prošel od minulé sezony četnými změnami. Odešli všichni zahraniční hráči (D. Bookert, Q. Peterson, C. Raines), včetně zkušeného Alexandera Madsena. S týmem se také rozloučili mladí hráči jako J. Zídek, D. Žikla, Marek Mareš, M. Taussig a Vilém Svoboda. V neposlední řadě USK ochudil Radek Farský, který přestoupil k nám. Svoje ztráty v mladých českých řadách ovšem Pražané nahradili dalšími mladíky: P. Samourou, D. Böhmem, P. Macháčem, F. Fuxou a brněnským odchovancem Markem Vyroubalem. Novým Čechem je také Dalibor Fait. Nezapomněli ani na cizince. Z nich se zatím jako nejlepší projevil americký rozehrávač Raheem Appleby, který si průměrně připisuje 19,8 bodu a 3 asistence na zápas. Zanedbatelný však není ani srbský pivot Filip Vukosavljević, který průměrně přidává 12,5 bodu a 6,5 doskoku. V sobotu odehraje svůj první zápas rozehrávač Rashad Whack, který se zotavoval ze zranění.

V loňském ročníku KNBL jsme se s pražskými sovami střetli celkem šestkrát a většinou se jednalo o velmi vyrovnaná utkání. První jsme na Folimance vyhráli o 2 body, čtvrté potom vyhrálo na oplátku USK u nás o 1 bod. V předposledním zápase jsme ubránili domácí palubovku o 4 body a poslední jsme na Folimance prohráli o 2 body. Celkově jsme tak měli proti Pražanům bilanci 3-3. Letos jsme však začali sezonu lépe a před pátým kolem jsme pět příček nad nimi. Se třemi výhrami a pouze jednou prohrou nám nyní náleží třetí příčka v tabulce. USK se tolik nedařilo a zejména kvůli dvěma posledním prohrám o pouhý koš jsou s opačným výsledkem (1-3) na osmém místě.

Zmíněné dvě prohry utrpěly sovy doma proti Svitavám (80:82) a venku proti Olomoucku v živě vysílaném utkání (79:77). Pražané se však potýkají s podobnými problémy jako my minulou sezonu. „Myslím, že USK ještě nedosáhlo svého úplného potenciálu. Zejména proto, že měli problémy se zraněními a my víme, jak složité je hrát bez klíčových hráčů. Ve dvou jejich prohrách, se Svitavami a s Olomouckem, měli navíc ke konci smůlu. S kompletním týmem mají podle mě spoustu možností v útoku,“ řekl k týmu hlavního města trenér Dejan Jakara. S příchod zatím neznámého Whacka Praha posílí, my ale víme, na co si dát pozor. „Naší prioritou bude zastavit střelbu perimetrových hráčů a clony na hráče s míčem. Klíčový bude také přechod do obrany, protože z rychlého protiútoku mají spoustu otevřených střel. Jsme teď pozitivně naladění a budeme se snažit pokračovat ve tvrdé hře a bojovat celý zápas. Uvidíme, co nám to na konci přinese,“ dodal Jakara. S hlavou nahoře a vítěznou mentalitou jede na výjezd i letošní posila z americké univerzitní soutěže Jakub Jokl. „Po třech zápasech doma nás opět čeká venkovní zápas. USK má podobně poskládaný tým jako my, kde mladí hráči dostávají hodně šancí. Věřím, že navážeme na naše výkony z předešlých zápasů a toto utkání zvládneme dovést do vítězného konce,“ odhodlaně konstatuje Jokl.

V tomto utkání se Radek Farský poprvé vrátí do jemu dobře známé haly. Dopadne na něj tíha okamžiku nebo ho Folimanka posílí a ukáže hvězdný výkon? Přijeďte fandit do Prahy nebo zápas sledujte na webu TVCOM.