Přes nevydařený první poločas jsme se dokázali do utkání vrátit a ubránit domácí palubovku. Po Ostravě a Klosterneuburgu tak padl i Děčín. Hlavní roli hrál zejména velký rozdíl v počtu ztrát a naše stoprocentní šestky. Se třetí výhrou se dostáváme na třetí místo tabulky.

Ze začátku rozhodně nevypadalo, že máme nad Děčínem navrch. Utkání otevřel až po více než minutě děčínský Jakub Krakovič. Nás až do páté minuty v zápase držel Reggie Keely, který byl autorem našich čtyř bodů. Těsně před polovinou první desetiminutovky přidal trojku Zurab Kereselidze a vedli jsme 7:5. Tam pro nás ale první čtvrtina skončila. Skóroval pouze soupeř a my jsme nebyli schopní proměňovat střely. Minutu před koncem čtvrtiny jsme už prohrávali 7:13. Poté nás Deremy Geiger vysvobodil z prokletí, když proměnil dva trestné hody. Hosté ihned odpověděli a nás tak stále zůstávala šestibodová ztráta. Druhou čtvrtinu jsme začali o poznání lépe. Po koši Jakuba Jokla nás zvedl Radek Farský, který dva útoky po sobě proměnil střelu za tři body. Od té chvíle jsme se s válečníky přetahovali o každý body. Když už to vypadalo, že bychom utéct do většího vedení, Děčínští kontrovali svým proměněným košem a únik zastavili. V posledních dvou minutách se tento scénář odehrál v opačných rolích. První poločas uzavřel Robert Landa a my jsme tak šli do šaten s mírnou ztrátou za stavu 29:31.

Ve druhé polovině utkání se nám začalo dařit. Děčín sice hned po přestávce navýšil náskok na šest bodů, my jsme jim však sérií 10-0 vedení ukradli. Zejména dvě smeče v podání Reggieho Keelyho dali soupeři najevo, kdo je v Brně doma. Po třech proměněných šestkách Deremyho Geigera jsme už vedli o osm (47:39). Děčín následně manko dotáhl a za tříbodového rozdílu to vypadalo, že ještě zdaleka není rozhodnuto. Konec třetí čtvrtiny se nám ale vydařil výrazně lépe než hostům a další skórující sérií, tentokrát 7-0, jsme před poslední hrací částí stanovili rozdíl ve skóre na devět bodů (56:47). Našeho náskoku z předchozí periody jsme využili ke konci. Válečníci se opět pokusili o otočení utkání, duo Keely-Geiger však chutě hostů zahnali zpátky. V posledních pěti minutách jsme pak pouze kosmeticky upravovali vedení. Výzvu v podání Děčína jsme zvládli a výsledkem 77:68 jsme ukázali, že v Brně se jen tak nevyhrává. Toto vítězství nás navíc vyneslo až na třetí příčku v tabulce, kde máme, společně se Svitavami a Opavou, bilanci 3-1.

Byť měl Děčín mírně lepší úspěšnost za dva body (52 % ku 47 %) ve střelbě za tři jsme na tom byli totožně (oba po 31 %). V čem jsme měli hodně navrch, byly trestné hody, kde jsme nechybovali (100 % ku 58 %). Lepší jsme byli také ve ztrátách (7 ku 17), s čímž souvisí i zisky (12 ku 3). Děčín nás přeskákal (40 doskoků ku 32), to nám však ve vítězství nezabránilo.

Nejúspěšnějším střelcem Egoé Basket Brno byl R. Farský (19 bodů, 5/7 trojky), následovaný R. Keelym (17 bodů, 6 doskoků, 3 zisky, 2 bloky). Přes desetibodovou hranici se dostal i D. Geiger (11 bodů, 4 asistence, 5/5 šestky). Dále se prosadili: D. Roby (8 bodů, 3 zisky), L. Stegbauer (6 bodů), Z. Kereselidze (5 bodů), J. Jokl (4 body), Z. Nehyba (3 body) a J. Kozina s M. Hrabovským (oba po 2 bodech).

Z týmu BK ARMEX Děčín dal nejvíc bodů L. Autrey (14 bodů, 12 doskoků). Následovali ho: F. Kroutil a L. Feštr (oba po 9 bodech, Feštr navíc 5 asistencí), P. Grunt (8 bodů), K. Carslon (7 bodů), T. Pomikálek s R. Landou (oba po 6 bodech, Pomikálek navíc 8 doskoků), Š. Ježek (4 body), J. Krakovič (3 body) a O. Šiška (2 body, 5 asistencí).

Pavel Budínský, trenér týmu BK ARMEX Děčín: „Já gratuluji trenérovi a jeho týmu k výhře. Je vidět, že Brno je na začátku sezony v pohodě. Nicméně si myslím, že jsme dneska měli na to, abychom vyhráli. Prohráli jsme proto, že se nám na venkovním hřišti prostě nedaří aplikovat některé věci z tréninků. Nedaří se nám zhodnotit nějaké šance, abychom byli víc produktivní. To nás láme, protože chceme hrát rychle, chceme hrát odvážně, chceme atakovat. Chceme prostě hrát tempo basket, ale problém je, že děláme spoustu špatných rozhodnutí a špatných exekucí některých přihrávek. Z toho je potom těch sedmnáct ztrát a domácí mají jenom sedm, což je rozdíl desíti ztrát. My třeba útočíme pět na pět a špatně přečteme hru nebo dáváme najevo naše záměry, soupeř získá míč, dá koš jeden na nula a my dobýváme. Nebo usilovně bráníme na hranici vypršení časového limitu, což jsme samozřejmě párkrát připomínkovali, ale domácí ten koš zkrátka dají. Pak už samozřejmě přeje štěstí jednomu týmu v tom, že třeba dává i těžké střely – někdy přes hlavu, někdy trojku o desku. A my prostě v tuto chvíli na venkovním hřišti dáváme o třicet bodů méně než doma a strašně nás to sžírá. Ještě jsou zde takové drobné detaily, jako že domácí byli stoprocentní na čáře trestného hodu – čtrnáct ze čtrnácti. Takže za mě: jo, bylo to utkání, kde musíte dávat body. Venku jsme celkově dostali sedmasedmdesát bodů, s čímž můžeme být spokojení, protože, my máme k Brnu respekt. Viděli jsme všechna utkání a víme, že mají svoji kvalitu a že ta bude doma umocněná, protože se cítí komfortněji. To zná asi každý tým. Náš problém je útok a produktivita, které bohužel nemáme, a to nás sráží do kolen. A když se k tomu přidá to, že v některých pasážích – když se dostaneme třeba na pět bodů – uděláme dvě ztráty a dostaneme dva koše, tak je to bolestivé. Ale nevadí. Musíme pracovat dál a trochu se nad tím povznést – ve sportu to tak někdy chodí –, zůstat pozitivní a věřit tomu, že se ta produktivita trochu zlepší. Ale mluvíme o tom pořád a je to unavující. Někdy pro toho trenéra, někdy pro zbytek trenérského týmu – když mluvíme o věcech, jako je selekce střel a pohyb míče a my to neděláme správně, i přesto, že to budeme zase cvičit a říkat si na videu. Pak přijde zápas a tam je potřeba, aby hráči zachovali chladnou hlavu, když se to utkání dostane z plus pět na mínus sedm. Ale takový je basketbal. Takže ještě jednou gratuluji Brnu a myslím, že to byl fajn zápas.“

Dejan Jakara, trenér týmu Egoé Basket Brno: „Děkuji trenérovi za gratulaci. Souhlasím téměř se vším, co řekl. Velmi mě těší, že jsme v zápase měli pouze sedm ztrát, i když to pro nás není limit úspěchu. Teď jsem s tím ale spokojen, protože Děčín je jedním z nejlepších týmů v lize. A je jím proto, že hraje tak rychle. Také s trenérem souhlasím v tom, že jsme proměnili několik těžkých střel. Z čeho mám radost, je náš výkon v obraně. Hráči poslouchají a plní všechny drobné detaily, o které se snažíme. Pomáhají si, bojují jeden za druhého a tyto detaily nás – jak už trenér řekl – dovedly k vítězství. Nicméně musíme rozebrat první čtvrtinu a zjistit, proč jsme proměnili pouze jednu z deseti trojek. Zjistit, co bylo tím problémem. Víme, že na tom musíme zapracovat.“

Robert Landa, hráč týmu BK ARMEX Děčín: „Blahopřeji. Ze strany Brna to byl maximálně odpovědný výkon. Z naší strany víme, že tam je velká rezerva. Pro mě to je částečně dobrá zpráva tím, že máme ještě velkou možnost se posunout jako tým. Věříme tomu, co chceme hrát. A ztráty, úspěšnost zakončení a všechno to, co říkal trenér je jasné. Jsme nový tým a máme velký prostor se zlepšit. Sezona teprve začala.“

Radek Farský, hráč týmu Egoé Basket Brno: „My jsme věděli, že tento zápas bude velmi těžký, protože Děčín je fyzicky a rychlostně velmi dobře připravený tým. To se nám podařilo eliminovat, zejména jejich rychlé protiútoky. V prvním poločase se nám vůbec nedařila střelba, jak už řekl trenér, ale ve druhém poločase se nám to podařilo prolomit. Dávali jsme spoustu těžkých střel a dobře jsme bránili a myslím, že v tom jsme byli úspěšnější.“