Po Ostravě a Klosterneuburgu nás doma čeká Děčín. Ten ještě venku nevyhrál a my jsme doma neporaženi. Oba máme stejnou bilanci a vypadá to, že bychom je měli porazit. V neděli v 18:00 to ovšem nebude tak jednoduché.

Děčín, na rozdíl od nás, vystřídal pouze čtyři hráče. Po odchodu F. Halady, L. Bažanta, J. Houšky a P. Houšky se klub rozhodl přizvat kromě Čechů také dva cizince. Prvním je americký pivot Klinton Carlson a druhým je českým fanouškům dobře známý Lamb Autrey – bývalý rozehrávač Pardubic. Oproti předchozím dvěma ročníkům tak tým Severočechů netvoří pouze Češi. Z krajanů Děčínu nově pomáhá mladé podkošové duo Žikla-Skalička doplněné o křídelníka J. Písaříka.

Minulou sezonu jsme s Válečníky ukončili bilancí 0-2. Obě prohry ale nebyly jednoznačné. První utkání jsme prohráli o pouhé čtyři body, druhé pak o devět bodů. Letos mají oba týmy našlápnuto stejně. My jsme po úvodní prohře ve Svitavách dovezli vítězství z Prostějova a ubránili domácí palubovku proti Ostravě. Se dvěma výhrami a jednou prohrou jsme tak na pátém místě v tabulce. Děčínští v úvodním zápase porazili Královské Sokoly. Následně v televizním retro utkání podlehli Svitavám a v minulém kole zvítězili nad Olomouckem. Bilanci mají totožnou, ale díky poměru skóre jsou těsně před námi na čtvrtém místě.

V neděli se rozhodne o tom, kdo má nárok na onu čtvrtou příčku. Po utkání Alpe Adria Cupu s Klosterneuburgem jsme doma stále neporaženi a uděláme vše proto, aby to tak zůstalo i nadále. „S Děčínem nás čeká těžký zápas. Celý týden se připravujeme na jejich vyhlášenou agresivní hru, a to jak v útoku, tak v obraně. Určitě do toho dáme vše. Myslím, že se fanoušci mají na co těšit,“ řekl pivot Viktor Vašát. Ten při svém posledním působení na hřišti předvedl skvělý výkon a pomohl Brnu k těsné výhře nad Rakušany. Příprava na Válečníky však není stejná jako na jiný tým a toho si je vědom i trenér Dejan Jakara. „Děčín hraje atypický basketbal, proti kterému je velmi těžké hrát. Jejich hra je založená na nájezdech hráče s míčem ke koši a atakování obroučky hned v prvních vteřinách útoku. Co se týče přechodu do útoku a získávání faulů, jsou jedním z nejlepších týmu v lize. Pokud tyto zmíněné věci omezíme, máme šanci proti nim uspět,“ řekl. Být trenérem vyžaduje téměř až šachové uvažování, a proto Jakara sleduje, kde by u děčínského týmu našel sebemenší chybu. „Zároveň k tomu všemu hrají velmi dobrou obranu, takže budeme muset být chytří a napadat jejich slabiny. Tím nad nimi získáme výhodu.“

Ubránit domácí palubovku proti soupeři jako je Děčín nebude jednoduché. Proto budeme potřebovat vaši podporu. Přijďte našemu soupeři ukázat, kdo je v Brně doma a vytvořit skvělou sportovní atmosféru. Těšíme se na vás!