Po prvním domácím utkání v Kooperativa NBL před sebou máme domácí premiéru v Alpe Adria Cupu (AAC). Naším středečním soupeřem bude nám známý rakouský celek BK Klosterneuburg Dukes. Trenér plánuje dát v úvodním utkání prostor méně vytíženým hráčům.

Rakušané pro nás nejsou ničím novým. Minulou sezonu s námi byli ve skupině a utkali jsme se s nimi i v přípravě ve Zlíně. V našem posledním střetu na brněnské palubovce jsme ukázali jasnou dominanci a nedali jihozápadním sousedům šanci. Hned v první čtvrtině jsme urvali náskok 28:13 a do poločasu jsme jej navýšili na 25 bodů. Ve druhé polovině jsme polevili. Udrželi jsme však vedení a vyhráli přesvědčivě 78:49.

Letošní ročník AAC pro nás nezačal šťastně. První zápas proti Škrljevu jsme v koncovce prohráli o pouhé čtyři body. S jednou prohrou nám náleží druhé místo ve skupině. Klosterneuburg na svou první zkoušku teprve čeká. Brněnský pivot Lukáš Stegbauer ví, že středeční výzva nebude jednoduchá. „Čeká nás velmi těžký zápas proti rakouskému týmu Klosterenburg. V přípravě jsme s nimi odehráli celkem slušný zápas, který jsme vyhráli, ale na to teď nesmíme hledět. Bylo to jenom přípravné utkání. Víme, že budou velmi agresivní a nepříjemný tým, který hraje do poslední vteřiny,“ řekl k domácí premiéře AAC. Brňanům se v poslední době dařilo. Vybojovali jsme vítězství v Prostějově a následně jsme porazili Ostravu. „Snad se nám potvrdí forma z posledních zápasů a před domácím publikem dotáhneme zápas do vítězného konce,“ dodal Stegbauer.

Trenér Dejan Jakara je připravený dát větší prostor hráčům, kteří do teď moc nehráli. „Proti Klosterneuburgu jsme se nijak speciálně nepřipravovali. Využijeme však tento zápas jako přípravu na Děčín. Hráči, kteří dostávají méně minut, dostanou větší příležitost ukázat svoje dovednosti na hřišti. Proti Rakušanům jsme hráli už na turnaji ve Zlíně, takže víme, co od nich můžeme čekat,“ komentoval Jakara nadcházející utkání. Ten na rozdíl od Lukáše Stegbauera má už jeden ročník AAC za sebou.

Minulou sezonu jsme sice Klosterneuburg porazili bez problémů, nová sezona však přináší nové výzvy. Přijďte nám proto pomoct. Ve středu v 19:30 se na vás budeme těšit v Hale míčových sportů v Bohunicích a uděláme vše pro to, abychom zvládli vítězně i premiérů ve druhé soutěži.