To, co se po poločase jevilo jako rozhodnuté utkání, nakonec přineslo nervy. I tak se nám však podařilo udržet zápas pod kontrolou a před brněnskými fanoušky jsme vybojovali první domácí výhru. Po třech kolech se držíme v první polovině tabulky.

První čtvrtina byla vyrovnaná. Utkání dvojtaktem otevřel Zurab Kereselidze a v prvních dvou minutách byly oba týmy stoprocentní. Prvním, kdo minul koš byl pivot Keely. Celou čtvrtinu jsme se s Ostravou přetahovali, rozdíl ve skóre nepřesáhl tři body. Do vedení ke konci první desetiminutovky nás dostal Jakub Jokl, který byl po obranném doskoku faulován a proměnil oba trestné hody. Ve druhé periodě už jsme Ostravanům začali utíkat. Po úvodním koši ostravského Alleyna nás podkošová dvojice Jokl-Keely dostala do sedmibodového vedení sérií 7-0. I přes ostravské úsilí o vyrovnání rozdílu jsme si náskok udrželi a do šaten o přestávce jsme šli za stavu 38:31.

Druhá polovina už vypadala jinak. Hned ze začátku sice jako první proměnil ostravský Boggs, následovaly však naše dvě trojky v podání D. Robyho a R. Farského. Tím jsme se odlepili na rozdíl jedenácti bodů – 44:33. Po čtyřech minutách jsme náskok opět navýšili. Geiger se Stegbauerem dali každý po jedné trojce a za dva body je doplnil Roby. Každý koš Ostravy jsme kontrovali a přidali ještě další. Naše dvacetibodové vedení hosté ke konci čtvrtiny mírně snížili a do poslední hrací části jsme šli s příjemným vedením 67:52. Ke konci opět přituhlo. Během pěti minut hosté snížili na deset bodů a minutu a půl před koncem utkání prohrávali jen o šest bodů. Naštěstí jsme zápas udrželi pod kontrolou a připisujeme si první domácí vítězství (77:68). Momentálně jsme s bilancí 2-1 na pátém místě, kdy Pardubice a Nymburk mají o zápas méně.

Střelbu za dva body jsme měli s Ostravou vyrovnanou (oba po 50 %), ve střelbě za tři jsme však měli výrazně navrch (50 % ku 12 %). Šestky měli mírně lepší hosté (76 % ku 66 %). Kde jsme ovšem byly pozadu, byly doskoky (29 ku 37).

Nejúspěšnějšími střelci Egoé Basket Brno byli D. Geiger (17 bodů, 5 asistencí, 5/7 trojky) s R. Keelym (17 bodů, 3 zisky). Následovali je D. Roby (12 bodů, 5 doskoků) a R. Farský (11 bodů, 3/4 trojky). Pozadu nebyli ani J. Jokl (6 bodů), L. Stegbauer (5 bodů), Z. Kereselidze (4 body), V. Vašát (3 body) a J. Kozina (2 body).

Za NH Ostrava se před deset bodů dostali pouze cizinci: J. Alleyn (17 bodů, 5/5 šestky), B. Boggs (16 bodů) a L. Zaharijevic (11 bodů). Dále se prosadili Stanojevič (7 bodů, 6 asistencí), P. Bohačík (6 bodů, 15 doskoků), T. Havlík (5 bodů), M. Nábělek (4 body) a N. Smith (2 body).

Peter Bálint, asistent trenéra NH Ostrava: „Gratuluji Brnu a trenérovi k výhře. Dneska je to velice jednoduché, my jsme byli statisticky skoro ve všem lepší, akorát oni dávali trojky. Takže dneska rozhodla trojková střelba. Padesátiprocentní úspěšnost je obrovská. I když my jsme o tom před zápasem věděli, mluvili jsme o tom. Bylo to jako v Prostějově, hráli stejně. Těch otevřených střel bylo znovu hodně a oni dávali. My jsme jich dneska tolik nedali, ale jinak navzdory tomu jsme proměnili těžké střely, a tak si myslím, že se dal dnešní zápas rozhodnout.“

Dejan Jakara, trenér Egoé Basket Brno: „Nejprve chci poděkovat trenérovi za gratulaci. Nemám, co bych dodal. Souhlasím s tím, co řekl druhý trenér. Nebyl to dobrý zápas jak z naší strany, tak ze strany Ostravy. Netrefili několik trojek, nám se naopak dařilo. Ale celkově to podle mě nebyl dobrý zápas. Oni měli až příliš hodně doskoků a my zase příliš hloupých ztrát. Nevyužíváme toho, co nám jejich obrana dovolí, takže na tomto musíme zapracovat. A ano, je pravda, že jsme měli stejně jako v Olomouci vysokou úspěšnost trojek, to také hrálo velkou roli v konečném vítězství.“

Petr Bohačík, hráč NH Ostrava: „I přesto, že jsme dnes prohráli, tak je potřeba v tom zápase vidět i pozitivum. Docela brzo jsme prohrávali o dvacet bodů, možná ještě o něco víc, a rozhodně se ten zápas jen nedohrával. Myslím si, že Brno muselo hrát do konce na sto procent, protože jsme se do zápasu vrátili. Bohužel jsme měli bídnou úspěšnost za tři body. Ještě v koncovce to bylo tuším za rozdílu sedmi/osmi bodů, kdy jsme tam měli dvě docela dobré pozice, které kdyby tam padly tak… je to to ‚kdyby‘. Ale věřím, že bychom ještě hodně potrápili. Takže pozitivem je, že jsme to nezabalili, zabojovali jsme, a ještě jsme z toho udělali zápas.“

Jakub Jokl, hráč Egoé Basket Brno: „Nejhorší byl počet doskoků, kdy jsme nedokázali odstavit jejich velké hráče. A potom mě mrzí koncovka kde, když jsme vedli o dvacet bodů, jsme polevili a nechali jsme je vrátit se do hry. A ještě ztráty.“

Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Doufáme, že budeme v Brně pravidelně vytvářet skvělou zápasovou atmosféru.