Svůj první domácí zápas letošní sezony odehrajeme v sobotu v 19:00 proti týmu NH Ostrava. Momentálně jsme na tom výsledkově stejně – jedna výhra, jedna prohra. Jdeme však soupeřům ukázat, že v Brně se bude vyhrávat těžko.

Ostrava, podobně jako ostatní týmy, prošla znatelnými změnami. Od minulé sezony propustila celkem dvanáct hráčů, nově však přišlo osm posil. Mezi nimi jsou tři zahraniční basketbalisté: podkošoví L. Zaharijevič a N. Smith, doplnění o křídelníky B. Boggse a J. Alleyna. Z domácího prostředí přišel pivot J. Koloničný a mladé trio Nábělek-Havlík-Martikán. Změna zasáhla i trenérský tým. Asistentem trenéra se stal bývalý trenér prostějovské mládeže – Peter Bálint.

NH Ostrava je jedním z týmu, se kterými jsme se minulou sezonu setkávali nejčastěji. V celkem šesti utkáních jsme třikrát vyhráli a třikrát prohráli. Dva zápasy jsme odehráli v základní části, dva ve skupině A2 a dva v play-out.

Letos už za sebou mají oba celky dvě utkání. Ostrava svůj první zápas odehrála s našim předchozím soupeřem – s Olomouckem. Tomu podlehla o 25 bodů. „Ostrava ve svém prvním utkání s Olomouckem postrádala dva hráče, a to byl jeden z důvodů jejich špatného výkonu. Ve středečním utkání už ukázali svoji pravou sílu, když vyhráli nad Kolínem,“ komentoval aktuální formu Slezanů trenér Dejan Jakara. A je tomu opravdu tak. Ve druhém utkání už ostravský tým vyhrál o tři body. My jsme po nevydařeném úvodním utkání vyhráli na palubovce BK Olomoucko a máme tak bilanci s Ostravou shodnou bilanci 1-1.

Se Slezany je to vždy velmi silové utkání a ví to i trenér Jakara. „Pro nás i pro ně to bude fyzicky náročný zápas. Pořád si myslím, že jsme schopní hrát lépe než v předchozích dvou utkáních, a že máme rezervy. I přesto, že v určité okamžiky jsme hráli na opravdu vysoké úrovni,“ dodal. Naši hráči jsou po poslední výhře na dobré vlně a chtějí k ní přidat další. „V sobotu máme první domácí zápas, na který se všichni těšíme. Musíme navázat na středeční výkon a hrát agresivně od první minuty. Chceme dát ostatním týmům jasný signál: v Brně se bude vyhrávat těžko,“ řekl k prvnímu utkání před domácími fanoušky rozehrávač Zurab Kereselidze.

Přijďte nás v sobotu podpořit. Ukažme, že máme skvělé fanoušky, kteří dokážou vytvořit výbornou sportovní atmosféru. Bez vás to nezvládneme.