Na druhý nelehký výjezd jsme se vydali do Prostějova. BK Olomoucko, které bylo díky vysoké výhře po prvním kole lídrem tabulky, jsme však po vyrovnaném souboji zdolali a získali jsme první výhru nové sezony. Pomohla nám hlavně tříbodová střelba.

Vstup do utkání se nám podařil. Se soupeřem jsme udrželi krok a od první minuty byl zápas vyrovnaný. Bodovaly zejména nové zahraniční posily a po sedmi odehraných minutách jsme se trojkou Radka Farského dostali do vedení 21:14. Tento náskok jsme si drželi až do konce čtvrtiny, kde byl tři vteřiny před koncem snížen na rozdíl pěti bodů. Druhou periodu rozehrál prostějovský Javonte Douglas. Olomoucko během dvou minut dohnalo svůj deficit, a dokonce se dostalo do mírného jednobodového vedení. Následně se oba týmy přetahovaly o každý bod. Drama pokračovalo až do poločasové přestávky. Do té šel náš soupeř opět s jednobodovým vedením, díky Dunansovu proměněnému koši v poslední vteřině.

Po poločase jsme se vrátili do mírného vedení, které jsme si s krátkým přerušením drželi šest minut. Ke konci čtvrtiny začali Prostějované dotahovat a sérií 6-0 v posledních dvou minutách stav vyrovnali. Do poslední hrací části se šlo za vyrovnaného stavu 68:68. Konec utkání dal zabrat fanouškům obou týmů. Pokračovalo přetahování o každý koš. Osm minut nikdo neutekl o více než tři body. Dvě minuty před koncem jsme vedli o právě tři body a pak zasáhl Reggie Keely se svým velmi důležitým košem s faulem. Ten doplnil o proměněný trestný hod a dostal nás do šestibodového vedení. Olomoucko následně snížilo na 81:85, ale zejména díky obrannému doskoku a dvěma bodům od Lukáše Stegbauera jsme si vedení udrželi. V koncovce se ještě prostějovský tým snažil zápas obrátit, ale marně. Z našeho druhého výjezdu jsme si odvezli cenný skalp v podobě týmu BK Olomoucko.

V procentuální úspěšnosti střelby za dva body jsme sice mírně strádali (62 % ku 67 %), ale podržela nás střelba za tři, kterou jsme měli výrazně lepší než Olomoucko (57 % ku 30 %). Moc se nám nedařilo z čáry trestného hodu (69 %), našemu soupeři se však dařilo ještě méně (53 %). Prostějované měli ale o 6 doskoků více (31 ku 25), my jsme však získali téměř dvakrát tolik míčů, co oni (13 ku 7).

Nejlepšími hráči BK Olomoucko byli J. Douglas (20 bodů, 7 doskoků), T. Dunans (19 bodů), L. Palyza (18 bodů) a X. Smith (16 bodů, 8 doskoků). Výrazně pomohli také J. Močnik (2 body, 12 asistencí) s J. Pelkem (4 body, 5 doskoků, 7 asistencí). Bodově přispěl i M. Křemen (7 bodů).

Za Egoé Basket Brno překonalo pět hráčů desetibodovou hranici: D. Roby (18 bodů, 6 asistencí, 3 zisky), D. Geiger (17 bodů), R. Keely (16 bodů, 5 doskoků), L. Stegbauer (16 bodů, trojky 4/5) a R. Farský (12 bodů, trojky 4/4). Bodově přispěli také J. Kozina (7 bodů) a Z. Kereselidze s J. Joklem (oba po 2 bodech).