První venkovní zápas máme za sebou a hned ve druhém kole nás čeká další. Tentokrát pojedeme do Prostějova, kde se ve středu 3. října v 18:00 utkáme s BK Olomoucko. Obměněný tým soupeře už zdolal Ostravu a chce tak navázat na první vítězství. My si však jedeme pro první výhru.

Olomoucko od minulé sezony znatelně obměnilo sestavu. Kromě téměř všech cizinců (Ch. Mitchell, A. Barnes J. Fuller, D. Čohadarevič, F. Šepa) odešla také mladá síla v podobě M. Nábělka a M. Szabóa. Nezůstal ani Martin Novák. Prostějovský tým však vzniklé mezery vyplnil. Vrátil se L. Palyza a přišel i mladík L. Sychra. Tým pak doplnily posily ze zahraničí: američtí pivoti J. Douglas a X. Smith, slovinský křídelník J. Pelko a jeho americký protějšek T. Dunans. Klubu se také podařilo udržet zkušeného rozehrávače Jana Močnika.

Oba nové týmy už za sebou mají letošní premiéru. My jsme ve Svitavách nedokázali vybojovat výhru, i přesto, že jsme dvě minuty před koncem téměř vyrovnali. Odjeli jsme tak domů s konečným skóre 73:67. Nejvíce se za nás prosadila trojice cizinců, která dala dohromady 50 bodů. Našemu druhokolovému soupeři se premiéra vydařila lépe. Na domácí palubovce zdolal Ostravu rozdílem 25 bodů, kdy už v poločase měl téměř dvojnásobek bodů. Nejvíce se prosadil Douglas (27 bodů) s Pelkem (21 bodů), Palyza přidal 19 bodů a Močnik rozdal 11 asistencí. Smith si jako jediný připsal double-double, kdy měl 10 bodů a 10 doskoků.

Minulou sezonu jsme s Olomouckem neměli kladnou bilanci. Střetli jsme se dvakrát a oba zápasy jsme prohráli. Ovšem s novou sezonou může být vše jinak a s tímto přístupem jde do utkání i nová brněnská posila – Radek Farský. „Těžko říct, co můžeme od soupeře čekat. Je to teprve druhé kolo soutěže a zároveň druhý nelehký venkovní zápas. Do Prostějova však jedeme s jediným cílem, a to za každou cenu vyhrát,“ řekl ke středečnímu výjezdu Farský.

Trenér Dejan Jakara ví, co náš nejbližší soupeř umí a co je tak potřeba zastavit. „Myslím, že Olomoucko má teď lepší tým než loni. Jsou více propojení a hrají nesobecký basket. Mají dobrý přechod do útoku a všichni hráči umí vystřelit trojku. Na toto se v obraně musíme zaměřit,“ komentoval Jakara prostějovský tým. Důležité je ale zaměřit se i na sebe. Kromě obrany musíme taky dávat koše. „V útoku musíme najít a celý zápas napadat jejich slabiny, aniž bychom ztratili koncentraci. A hrát něco, co na tréninzích netrénujeme. Až příliš často jsme přistiženi v momentech, kdy chceme jen urychleně hrát namísto toho, abychom se podívali a našli něco, co můžeme napadat pravidelně a trpělivě bez ztráty koncentrace. Vůle držet se herního plánu bude hrát proti Olomoucku velkou roli,“ dodal.

Utkání můžete sledovat od 18:00 na webu tvcom.cz nebo nás můžete přijet podpořit přímo do Prostějova.