Úvodní utkání Kooperativa NBL se už od začátku vyvíjelo v náš neprospěch. Nepodařilo se nám zastavit Marka se Slezákem, a navíc domácí překazili naši snahu o otočení zápasu v posledních minutách. Ze Svitav si tak odvážíme svoji první prohru v této sezoně.

Už od začátku jsme dostatečně nehlídali duo Marko-Slezák. Pavel Slezák otevřel utkání střelou za tři body. To byl po dvě minuty jediný koš, který na hřišti padl. Na svého spoluhráče poté navázal právě Roman Marko a Tuři vedli ve třetí minutě 6:1. Brněnský kádr se ale vzpamatoval a zejména díky pětibodovému příspěvku Reggieho Keelyho vyrovnal skóre. Následovala přetahovaná, kdy si oba týmy na přeskáčku připisovaly body. Svitavy ke konci čtvrtiny utekly do šestibodového vedení, se kterým šly do následující periody. Všechny body patřily Markovi se Slezákem. Druhá čtvrtina pokračovala v podobném duchu jako úvod utkání. Ze svitavského týmu se zapojili i další hráči a my jsme pomalu ale jistě pořád ztráceli. Pětice našich hráčů si rovnoměrně rozložila body, kterými přispěla do utkání. Opět jsme si nechali utéct koncovku, čehož využil soupeř a přidal na své konto šest bodů. Na desetibodový rozdíl nás vrátil Deremy Geiger, který v posledních vteřinách trefil střelu za tři.

Ani po přestávce se nám nepodařilo snížit deficit. Po třech minutách jsme sice uřízli čtyři body, ty se pak ale vrátily a Svitavy manko ještě navýšily. Vydařenou trojkou Radka Farského a košem Deremyho Geigera – opět v posledních vteřinách – jsme před vstupem do poslední hrací části snížili rozdíl na jedenáct bodů. V poslední čtvrtině jsme po nepříliš vydařených pěti minutách začali pomalu vyrovnávat. Tento návrat zažehl D. Geiger tříbodovou střelou a následovali ho oba zbylí cizinci. Přidal se i Lukáš Stegbauer a dvě minuty před koncem jsme prohrávali o pouhé dva body. Po time-outu domácích plamínek naděje bohužel zhasl. Pavel Slezák nám zasadil dýku v podobě trojky a finální ránu jsme dostali od Tomáše Teplého. Dva body Reggieho Keelyho v koncovce už nás bohužel nezachránily.

Tuři měli mírně lepší střelbu, a to jak za dva (48 % ku 44 %), tak za tři (30 % ku 24 %). Výrazně lepší však byli na čáře trestného hodu, kde minuli pouze jedenkrát (92 % ku 60 %). V doskocích na tom byly oba týmy téměř totožně (Svitavy – 39, Brno – 40), kde jsme ale měli navrch, to byly zisky (7 ku 2).

Hlavními tahouny Svitav byli R. Marko (22 bodů, 7 asistencí, 5 doskoků), P. Slezák (23 bodů) a S. O’Brien (13 bodů, 15 doskoků), které podpořili také R. Woods (7 bodů) a J. Jelínek, T. Teplý, E. Kotásek, L. Kovář, kteří dali shodně po 2 bodech.

Brněnská ofenzíva stála zejména na D. Geigerovi (23 bodů), R. Keelym (15 bodů, 4 asistence) a D. Robym (12 bodů, 8 doskoků). Bodově jim pomohli R. Farský (6 bodů, 4 asistence), L. Stegbauer (5 bodů, 7 doskoků), Z. Nehyba (4 body) a Z. Kereselidze (2 body).