Čekání je u konce. První kolo nového ročníku KNBL pro nás začne v neděli 30. září v 18:00 a na úvod nás čekají svitavští Tuři. Oba týmy prošly několika změnami v řadách hráčů. My jsme však navíc změnili vzhled a sponzora.

První kolo nám přidělilo tým DEKSTONE Tuři Svitavy, který podobně jako my, znatelně obměnili sestavu. Ze Svitav odešli všichni zahraniční hráči, kteří v týmu působili v průběhu minulé sezony. Jmenovitě to jsou: O. Pavlovic, B. Petway, B. Smithson, B. Roseboro a G. Kerr. Nejznatelnější ztrátou je Američan Garrett Kerr, který svitavskému celků pomáhal průměrně 10,6 body a 8,4 doskoky. Odešli také hráči z českých řad, a sice L. Stria s J. Špačkem. Turům se však tyto ztráty podařilo nahradit. Přišli dva noví cizinci – pivoti S. O’Brien a R. Woods. Kromě nich se v dresu svitavského klubu poprvé objeví také M. Novák a trojice mladíků: M. Svoboda, M. Welsch a J. Svojanovský.

Brňané si zahrají první utkání domácí Kooperativa NBL pod novým jménem. A nový bude i kádr. Brno opustila pětice zahraničních hráčů: C. Barry, M. Primorac, D. Lelić, K. Smith, K. Mays a dříve už B. Sullivan. Dveře klubu za sebou zavřel také bývalý kapitán J. Tomanec a společně s ním M. Jedovnický. Za cizince z minulé sezony nastoupí Brnu dobře známý rozehrávač D. Geiger, křídelník D. Roby a pivot R. Keely. České jádro opět omladí. Egoé Basket Brno posílí pivoti L. Stegbauer s J. Joklem a křídelníci R. Farský, Martin Hrabovský a D. Szarowski.

No a jaké máme šance? S příchodem nové sezony to jde těžko říct. V minulosti jsme měli s Tury bilanci na zápasy 0-2. V prvním vzájemném utkání jsme na domácí palubovce prohráli jen o osm bodů. Druhý zápas už byl jasnější a ze Svitav jsme si odvezli prohru o pětadvacet bodů. Ovšem nově poskládaný tým ukázal potenciál, a i přes úvodní prohru v Alpe Adria Cupu máme premiéru v Česku stále před sebou. Pozitivně se k utkání staví i rozehrávač Jan Kozina. „O víkendu nás čeká první ligové utkání. Ačkoliv zápas v Chorvatsku ukázal, že máme ještě spoustu věcí, na kterých musíme zapracovat, jedeme do Svitav s jednoznačným cílem – zvítězit,“ řekl k sobotnímu výjezdu za Tury Kozina.

Svitavy sice mají jiný tým než minulou sezonu, to však neznamená, že nevíme, co čekat. Trenér Dejan Jakara je má nastudované a ví, jak hrají. „Svitavy jsou definitivně jedním z nejlepších týmu v lize, zejména na domácí palubovce. Hrají rychle a agresivně. V útoku mají spoustu možností v podobě talentovaných hráčů. Všechny je potom pojí Roman Marko, který většinou učiní správné rozhodnutí,“ komentoval Jakara. Jaká tedy bude taktika? „Naším cílem bude zastavit clony na Marka a velký důraz budeme klást jak na návrat z útoku do obrany, tak na důkladné obranné doskakování. Potřebujeme redukovat pasáže, kdy se nám nedaří, a jsem si jistý, že to může být vyrovnaný zápas,“ dodal.

Podpora fanoušků bude tuto sezonu stejně důležitá jako tu minulou. Pokud se nemůžete v neděli vydat do Svitav, sledujte zápas alespoň pomocí živého přenosu. Vaše přízeň je pro nás klíčová a bez vás to nezvládneme!