Brněnský basketbalový klub, který od roku 2013 reprezentuje jihomoravskou metropoli v nejvyšší soutěži mužů, nesl od svého vzniku v roce 2012 název spojený s generálním partnerem, společností mmcité, resp. mmcité+. Po ukončení sezóny 2017/18 se vedení společnosti rozhodlo tuto spolupráci ukončit. „Už během sezóny mmcité+ naznačovalo možný odchod z pozice generálního partnera. Jde o firmu ze Zlínska, která má většinu zakázek ze zahraničí, proto pro ni Brno přestalo být marketingově zajímavé,“ uvedl manažer klubu Filip Jimramovský.

Během letní přestávky tak probíhala jednání o novém generálním partnerovi, ze kterých vzešla dohoda s jedním se stávajících stabilních partnerů, společností egoé. „Jsme rádi, že se novým generálním partnerem stává právě egoé. Jedná se o partnera, se kterým se známe z uplynulých sezón, proto jsme byli schopni se na spolupráci dohodnout poměrně rychle,“ dodává Jimramovský.

Společnost egoé se zabývá návrhy a výrobou venkovního a zahradního nábytku a aktivní životní styl je součástí firemní filozofie. „V egoé nás baví život venku. A k životu patří i sport. Jedním z našich nejoblíbenějších sportů je basketbal. Baví nás nejen jako streetball v podání pouličních nadšenců, ale i od profesionálů v nejvyšší domácí soutěži. Proto jsme se rozhodli stát se generálním partnerem brněnského basketbalového klubu. Věříme, že i ve sportovní hale se dá zažít pořádné dobrodružství. Tak ať se nám společně daří!“ říká ke spolupráci David Zezula z oddělení marketingu egoé.  

Egoé se navíc stane zároveň i partnerem titulárním, z čehož plyne nejen změna názvu klubu, který vstoupí do nové sezóny jako egoé Basket Brno, ale také změna vizuálního stylu. Ten doposud vycházel ze stylu právě společnosti mmcité+, čemuž odpovídaly nejen klubové barvy, ale také logo. „Chceme, aby klub měl svoji vlastní identitu a více se přiblížil fanouškům, a proto jsme se rozhodli nejen pro nové logo, ale také pro nové klubové barvy, kterými budou tmavě modrá, červená a bílá. Vracíme se tím k tradičním brněnským barvám a zároveň navazujeme na úspěšnou basketbalovou historii Brna,“ vysvětluje manažer, kde klub hledal inspiraci při tvorbě nového vizuálního stylu.  „O vytvoření nového loga jsme požádali Adama Mihalova ze studia Motionhouse, které se v minulé sezóně staralo o veškerou klubovou grafiku. I zde jsme tedy vsadili na osobní zkušenost,“ dodává Jimramovský.
 „Při tvorbě nového loga pro brněnský basketbalový klub jsem se v rámci vizuálu snažil o aplikaci tradiční sportovní estetiky log, která je typická pro sportovní týmy. Z hlediska symbolů nemůže chybět vizualizace basketbalového míče, který je společně s názvem primárním grafickým elementem, a sekundárně brněnský drak, který spojuje logo s Brnem. Co se týká barev, zvolili jsme modrou a červenou v kombinaci se zlatou, která je, věřím, předzvěstí úspěšné éry brněnského basketbalu plné vítězství,“ popisuje vznik nového loga jeho autor.