Memorál Karla Vilíma patří k našim pravidelným předsezónním aktivitám a letos šlo po zrušeném utkání s Levicemi o první příležitost okusit zápasové tempo a otestovat sehranost sestavy. Na 6. ročník turnaje jsme navíc jeli obhajovat loňské druhé místo.

V pátek 31. srpna jsme ve fyzicky náročném utkání porazili soupeře z loňského ročníku turnaje i Alpe Adria Cupu – Vévody z Klosterneuburgu 85:66.  Zahraniční nováčci Deremy Geiger a Davell Roby nastříleli shodně po 16 bodech, 14 bodů přidal Zdeněk Nehyba a 11 body se zapsal Reggie Keely.
Sobotní utkání přineslo souboj s nováčkem nejvyšší tuzemské ligy – Královskými sokoly z Hradce Králové, nad kterými jsme zvítězili 64:75, a to i zásluhou 21 bodů Reggieho Keelyho, 14 bodů Zdeňka Nehyby a 10 bodů Radka Farského.
V posledním utkání jsme v neděli změřili síly s pořadateli ze Zlína, které jsme porazili vysoko 42:112. Do tohoto utkání zasáhli všichni hráči ze soupisky a všichni také bodovali. 16 bodů zapsal Deremy Geiger, Lukáš Stegbauer, Viktor Vašát a Zdeněk Nehyba stříleli shodně za 13 bodů,  Radek Farský přidal 10 bodů a Marián Hrabovský vylepšil své turnajové statistiky o 12 bodů, 9 asistencí a 8 doskoků a vysloužil si titul MVP turnaje.
 „Marián předvedl mnoho věcí, které nelze vyčíst ze statistik (i když jeho body za užitečnost byly po celý turnaj skvělé), hlavně jeho obranná činnost byla výborná. Vždycky byl na správném místě a všechny obranné úkoly plnil tak, jak jsme si řekli. Dnes byl na hřišti úplně všude, a i proto téměř zaznamenal triple-double,“  vyzdvihuje trenér Dejan Jakara výkon Hrabovského.

Loňské stříbro jsme tak velmi dobrý výkonem povýšili na zlato a z turnaje si odvážíme nejcennější trofej.
„Kluci bojovali ve všech třech utkáních o každý míč. Každý z nich dostal dost minut a ukázali, že se od minulé sezóny zlepšují. Samozřejmě že noví hráči ještě potřebují čas na adaptaci, ale myslím, že to nebude problém. Jsme teprve na začátku a podle mě jsme na dobré cestě. Doufám, že tímto směrem budeme i pokračovat, a očekávám, že kluci získají sebedůvěru. Je pro mě velmi důlěžité, aby pochopili styl hry, abychom mohli rychleji rozvíjet jejich schopnosti,“ hodnotí kladně trenér Jakara i výkon celého týmu.

Pozitivní je, že se na tomto turnaji do hry dostal kompletně celý tým, a to ve složení Deremy Geiger, Jan Kozina, Zurab Kereselidze, Zdeněk Nehyba, Marián Hrabovský, Martin Vyroubal, Radek Farský, Davell Roby, Lukáš Stegbauer, Jakub Jokl, Viktor Vašát aReggie Keely. Sestavu navíc doplnil junior Daniel Szarowski.

V následujících dnech nás čeká příprava na utkání proti MBK Karlovka Bratislava, která ač ohlásila překvapivý konec v nejvyšší slovenské lize, doprovodného programu turnaje O pohár města Hodonín, v jehož rámci se utkání odehraje, se zúčastní. Toto utkání je naplánováno na sobotu 8. září v 18:30.

Hned v neděli 9. září v 17:00 se těšíme na první domácí setkání s vámi, našimi fanoušky. Věříme, že nás přijdete v souboji se slovenskou Prievidzou náležitě podpořit a ukázat našim novým posilám, jak se v Brně fandí.