Reginald „Reggie“ Keely je s největší pravděpodobností poslední zahraniční akvizící pro start letošního ročníku Kooperativa NBL. Sedmadvacetiletý 206 cm měřící a 108 kg vážící pivot je pod evropskými koši již ostříleným borcem. Poté, co ukončil svá studia na univerzitě v Ohiu, zamířil na starý kontinent a postupně vystřídal palubovky v Nizozemí, Maďarsku, Makedonii, na Slovensku (hrál za Košice a Levice), v Rumunsku a naposledy se představil v řecké lize v týmu dalšího exbrněnského hráče Kevina Wara Faros Larissas.
„Když jsme hledali hráče na pozice 4 a 5, bylo pro nás důležité i to, aby ten hráč nebyl úplným nováčkem. Reggie má zkušenosti z různých evropských lig a to je pro náš mladý tým opravdu důležité. Očekávám, že nám Reggie dodá potřebnou sílu pod košem, navíc je každým rokem lepší ve střelbě za 3 body,“ popisuje kouč Jakara výhody zkušeného Keelyho.

Léta 2015 až 2017 strávil Keely na sousedním Slovensku, kde v týmech Košic a Levic pomáhal svým spoluhráčům v průměru 13 body a 6 doskoky za zápas a byl tak jedním z nejlepších cizinců ve slovenské nejvyšší lize, což mu vyneslo i nominaci do zahraničního All Stars týmu SBL.

(Foto: court-side.com)