Vzpomínáte si? Psal se prosinec roku 2013 a nám se zranil rozehrávač. Trenérské duo narychlo povolalo Deremyho Geigera, rodáka z Havaje. A ten se ukázal v tom nejlepším světle. V souboji svého, tehdy posledního, týmu s třetím Děčínem, smetl soupeře 42 body, trefil 9 trojek z 10 pokusů a výraznou měrou přispěl k vítězství Brna na domácí palubovce v poměru 108:87. A právě tento hráč se na příští sezónu opět stěhuje do Brna.

„Deremy bude pro tým výraznou posilou. Zná ligu, zná město a je o poznání zkušenějším hráčem, než když hrál v Brně poprvé. Hledali jsme hráče, který bude nejen tvořit hru, ale zároveň bude i skórovat, a tím Deremy rozhodně je,“ přibližuje Dejan Jakara, co od osmadvacetileté posily očekávají trenéři.

Z minulého působení v Brně od Deremyho víme, že neměl rád pivo, zatvrzele odmítal ochutnat slivovici, navzdory jeho původu mu nevadily místní chladné zimy a s češtinou se příliš nespřátelil. Co se u něj za těch pět let změnilo? To se dozvíte už brzy v rozhovoru, který pro vás připravujeme.

(Foto: Česká televite/ČTK)