K poslednímu utkání ročníku 2017/18 Kooperativa NBL jsme nastoupili na domácí palubovce proti Jindřichovu Hradci.  Jihočeši se poctivě připravují na baráž, ve které budou bojovat proti Hradci Králově o udržení se v nejvyšší soutěži. Tomu také dlouhodobě podřizovali přípravu a na jejich hře bylo v posledních utkáních znát velké zlepšení. I my jsme dnes od začátku měli problém se soupeřovou agresivní obranou a na začátku 2. čtvrtiny už jindřichohradečtí vedli o 13 bodů (12:25). Během následujících 5 minut jsme však stíhli vedení soupeře na rozdíl jediného bodu(30:31)  a vzápětí Marián Hrabovský převážil skóre v náš prospěch (32:31). Bankéři pak už do konce první půle neskórovali, a tak jsme poločas uzavřeli se skóre 36:31.

Po návratu ze šaten se hosté snažili skóre dorovnat, ale nepovedlo se jim nic jiného, než se přiblížit maximálně na rozdíl 2 bodů. Co platilo ve třetím dějství, neplatilo ve čtvrtině poslední. Po necelých dvou minutách hry snížil Fait na 51:50 a vzápětí dostal Zuzák Bankéře do vedení (51:52). Minutu na to srovnal Kozina, vedení si hosté vzali zpět Dlugošovou střelou, které kontrolva Hrabovský a opět srovnal skóre (55:55). Dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby byl stav naposledy vyrovnaný (60:60) a od té chvíle už skórovali už jen 3 brněnští muži – Smith, Tomanec a Lelic. Konečné skóre 67:60.

Jihočeši dnes do Brna přijel bez cizinců a v počtu devíti hráčů. Když se jim na konci 3 hráči vyfaulovali, nezbyla už energie na to, aby do té doby vyrovnaný zápas dotáhli do vítězného konce.

V zápisu o utkání dnes na naší straně figuruje 5 dvouciferných střelců. 13 bodů nastřílel Jan Kozina, Kentwan Smith zapsal 12 bodů a 9 doskoků a opět mu těsně unikl double-double, Djordje Lelic nasázel soupeři 11 bodů a doskakoval 6x stejně jako Honza Tomanec, který k 6 doskokům přidal 10 bodů. Stejný bodový zisk zaznamenal Mário Hrabovský (+ 5 doskoků).

Dnešním vítězstvím jsme se dostali v tabulce na 10. místo před Ostravu, se kterou máme sice shodný počet bodů, ale lepší vzájemnou bilanci.

Rudolf Jugo, trenér týmu Basket Fio banka J. Hradec: Byl to poslední zápas v play-out, poslední test před baráží a bohužel jsme sem přijeli bez několika hráčů, kteří by přinesli něco navíc. Hráči ale odehráli dobrý zápas, hlavně v obraně. V útoku jsme ztratili zbytečně tři čtyři míče, které znamenaly propad ve skóre. Na konci nám chyběla energie a to znamenalo výhru Brna.

Teodor Dlugoš, hráč týmu Basket Fio banka J. Hradec: Myslím, že jsme dneska předvedli pěkný výkon, hlavně na obranné polovině, dostali jsme docela málo bodů. Doufám, že takhle budeme pokračovat v baráži a až se k nám přidají cizinci, které jsme dneska neměli, tak se nám bude i v útoku dařit víc. Jdeme si pro dvě výhry v baráži.

Dejan Jakara, trenér týmu mmcité+ Brno: Náš dnešní soupeř se ve druhé části sezóny hodně zlepšil, hrají agresivní basketbal pro některé týmy nepříjemný. My jsme s tímto stylem hry měli problém hlavně v první půlce zápasu. Utkání bylo celou dobu vyrovnané, na konci se nám podařilo získat pár míčů a odskočit od toho těsného vedení. Ke konci se Jindřichovu Hradci hrálo těžce i proto, že se jim vyfaulovali tři hráči, což je stálo hodně energie. Každopádně přeji Hradci hodně štěstí v baráži. Také bych chtěl poděkovat svému týmu za výkony v sezóně a našim fanouškům, kteří nám po celou sezónu dodávali energii.

Jan Kozina, hráč týmu mmcité+ Brno: My jsme měli hlavně v 1. čtvrtině problém s tou agresivní obranou hostů, odskočili nám na těch deset, dvanáct bodů. Ve druhé čtvrtíně jsme se na ně naštěstí dotáhli, ale pořád ten zápas byl vyrovnaný, asi hlavně kvůli naší tragické střelbě za 3 body, ale našstěstí jsme to dotáhli do vítězného konce. Chtěl bych taky poděkovat fanouškům, že nás chodili celou sezonu podporovat.