Brněnské basketbalisty čeká závěrečné utkání letošní sezony. V sobotu v 18:00 se doma střetnou s týmem Basket Fio Banka Jindřichův Hradec. Fanoušci budou mít tentokrát vstupné zdarma.

Poslední vzájemné utkání Brna s Jindřichovým Hradcem bylo v rámci třetího kola play-out v jižních Čechách. Tam Brňané vyjeli v roli favorita, zápas však tak jednoznačný nebyl. V poločase vedli domácí o jedenáct bodů (48:37) a do poslední čtvrtiny nastupovali s pětibodovým náskokem. Hosté do konce základní hrací doby vyrovnali a za stavu 88:88 se šlo do prodloužení. To zvládl výrazně lépe brněnský tým a odvezl si domů výhru 95:104. Za mmcité+ Brno se tři hráči dostali před dvacetibodovou hranici, byli to D. Lelić s 24 body a 10 asistencemi a K. Smith s J. Tomancem, kteří oba nastříleli 21 bodů. 13 bodů a 12 doskoků měl M. Primorac, C. Barry nasbíral 9 bodů. J. Kozina měl 6 bodů, M. Hrabovský 5 bodů, Z. Nehyba 3 body a Z. Kereselidze přidal 2 body. Nejvíce bodů Brňanům nastřílel E. Sinadinović-Stojilković. Ten získal 22 bodů a 9 asistencí.

Jindřichův Hradec zatím vyhrál čtyři zápasy z celkových 37, ani jeden však nebyl proti brněnskému týmu. Ve vzájemné bilanci je na tom Brno výrazně lépe. Z pěti vzájemných střetů vyhrálo všechny, dva v základní části, dva ve skupině A2 a zatím jeden v play-out. Brňané si neudrželi neporaženou sérii a v předposledním utkání v Praze prohráli o dva body (70:68). V play-out tak po čtyřech výhrách přidávají prohru. Jindřichohradečtí podávají v závěru sezony lepší výkony než v základní části a nadstavbě. Dvě ze svých čtyř vítězství získali právě v play-out. Hned v prvním kole porazili USK o téměř dvacet bodů, v posledním zápase s Ostravou pak vyhráli 84:74. V závěrečné části KNBL tak mají bilanci 2-3. Obě výhry vybojovali na domácí palubovce.

Brněnský trenér Dejan Jakara je rád za výhodu domácího prostředí pro finále sezony. „Je to pro nás poslední zápas sezony. Hrajeme doma a to je podle mě důvod k extra motivaci. Jak už jsem říkal, Jindřichův Hradec hraje v play-out mnohem lépe než předtím. Změnili svůj styl obrany a jsou teď mnohem agresivnější. To je důvod, proč některá utkání v koncovce vyhráli,“ říká Jakara. Nezapomíná ani na fanoušky, kteří tým celou sezonu podporovali a vytvářeli atmosféru při utkáních. „Nesmíme zapomenout na naše fanoušky, kterým jsme vděční za podporu během celé náročné sezony. Dáme do zápasu všechno, poslední kapku potu, abychom ukázali, že si vážíme jejich skvělé podpory,“ dodává. A na fanoušky nezapomíná ani hráč Michal Jedovnický. „I když se jedná o poslední zápas sezony, připravíme se na něj jako na jakýkoliv jiný. Určitě se budeme chtít rozloučit s fanoušky a touhle sezonou výhrou,“ říká k poslednímu utkání Jedovnický.

Fanoušci tentokrát nebudou platit ani korunu, vstupné totiž bude zdarma. Bohužel po konci kontraktu Kevina Mayse opustil Brno také Canyon Barry. Ten v ranních pondělních hodinách odletěl z Prahy domů do USA, a v posledním sezonním zápase tak za Brno nenastoupí. A do sobotního utkání nezasáhne ani Mladen Primorac, ten domů odletí v pátek po poledni z pražské Ruzyně.