Pětatřicet bodů Brna v první čtvrtině, 100% začátek kapitána Tomance, pokořená stovka, padesátibodový rozdíl a všichni domácí hráči s body. Tak by se dal ve stručnosti shrnout zápas mezi týmy mmcité+ Brno a NH Ostrava, ze kterého vyšel první zmíněný jako vítěz. Brněnský tým tak prodloužil svoji vítěznou sérii v play-out na čtyři zápasy bez prohry.

Hned od začátku utkání ukazovali Brňané, kdo je v hale doma. Během prvních dvou minut už Brno vedlo 8:2. Poté ostravský tým snížil rozdíl na dva body, toho se však domácí nezalekli. Zejména díky bezchybné střelbě z pole kapitána Jana Tomance, který měl v šesté minutě třináct z celkových dvaadvaceti bodů Brna, se mmcité+ Brno opět dostalo do vyššího vedení, tentokrát desetibodového. To domácí během posledních pěti minut ještě navýšili a do druhé desetiminutovky pokračovali s patnáctibodovým náskokem a neuvěřitelnými třiceti pěti body (35:20). Druhou periodu zahájili brněnští hráči trojkou, kterou pak Ostrava opětovala. Utkání se stále vyvíjelo ve prospěch Brna. V další desetiminutovce už nedali tolik bodů, pomalu ale zvyšovali své vedení. To se v poločase dostalo až na dvacet bodů a do šaten se tak šlo za stavu 57:37.

Druhou polovinu začali Brněnští dominantně. Během minuty a půl dali šest bodů a žádný neobdrželi. Na tento výkon poté navázali a díky sérii 17-3 navýšili své vedení na třicet čtyři bodů (82:45). Domácí ovládli třetí čtvrtinu poměrem 31:13 a před poslední periodou vedli o téměř čtyřicet bodů (88:50). Poslední desetiminutovka už byla vyrovnanější. Jan Tomanec pokořil ve třetí minutě proměněnou tříbodovou střelou hranici sta bodů a držel tak vedení na třiceti osmi bodech. Do konce zápasu ještě brněnští hráči upravili skóre a utkání čtvrtého kola play-out mezi Brnem a Ostravou skončilo dvaapadesátibodovým rozdílem 120:68 pro domácí jihomoravský celek. Mmcité+ Brno má v play-out momentálně bilanci 4-0, kdy ještě neprohrálo zápas.

Brňané měli výrazně lepší úspěšnost střelby za dva body (68 % oproti ostravským 40 %) a mírně lepší byli i v úspěšnosti tříbodové střelby (40 % oproti 31 %). Ostravané byli na čáře trestných hodů 100% (12-12), domácí měli pouze 73 %. Brno také nasbíralo mnohem více doskoků (47 oproti 28), mělo dvakrát více asistencí (28 oproti 13) a méně než polovinu ostravských ztrát (6 oproti 15).

Za tým mmcité+ Brno se prosadili všichni nasazení hráči: J. Tomanec (26 bodů za 16 minut), C. Barry (25 bodů, 5 asistencí), K. Smith (18 bodů), M. Hrabovský (12 bodů, 10 doskoků), J. Kozina (9 bodů, 5 asistencí), M. Primorac, M. Jedovnický (oba po 8 bodech), M. Vyroubal (6 bodů), Z. Nehyba (4 body), Z. Kereselidze (3 body, 4 zisky) a V. Vašát (1 bod).

Tým NH Ostrava přijel v osmi hráčích, skórovali: M. Stanojevič (20 bodů), M. Blagojevič (18 bodů, 9 doskoků), R. Hoblík (10 bodů), D. Klímek (8 bodů), R. Woods, A. Choleva (oba po 6 bodech).

Marek Stuchlý, asistent trenéra NH Ostrava:Já myslím, že v této fázi sezóny je už zbytečné něco hodnotit. Gratuluju týmu domácích. Ať už to skončí.“

Martin Vaněk, asistent trenéra mmcité+ Brno:Ten stav hovoří za vše, Ostrava přijela bez několika opor, a i někteří mladí hráči jako Štěpán Svoboda nehráli. Jsem rád, že všichni naši hráči dostali prostor a mohli odehrát nějaké minuty.“

Marián Hrabovský, křídlo mmcité+ Brno:Hosté přijeli ve velice oslabené sestavě, my jsme toho dokázali využít, všichni jsme si zahráli, všichni jsme dali aspoň bod.“