Brněnské basketbalisty čeká předposlední utkání před domácími fanoušky, kdy se ve středu 25. dubna utkají ve 20:00 s týmem NH Ostrava. Po tomto zápase už odehrají Brňané pouze dva zápasy. V play-out se zatím drží bez prohry a Ostravu v posledním vzájemném zápase porazili. Ztráta nejvyšší soutěže však nehrozí.

Naposledy se Brňané střetli s ostravským týmem v prvním kole play-out. Tam Brno vyhrálo poměrem 97:101. Nejlepším hráčem z jihomoravského týmu byl C. Barry, který nasbíral 31 bodů. D. Lelić nastřílel 23 bodů a přes desetibodovou hranici se ještě dostal K. Smith (11 bodů, 6 doskoků, 2 bloky) a M. Primorac (10 bodů, 8 asistencí, 5 doskoků). Dále pak skóroval Kevin Mays, který skončil s 8 body, Z. Kereselidze, který měl 7 bodů, J. Tomanec s 5 body a J. Kozina se 4 body. M. Hrabovský přidal 2 body. Hlavním problémem Brna byl M. Stanojevič. Ten si připsal 46 bodů a k tomu 8 asistencí, výše jeho validity tak byla 59. Naneštěstí pro Ostravany jeho výkon k vítězství nestačil a jihomoravský celek si odvezl z Ostravy výhru.

Tým NH Ostrava má zatím v polovině play-out jednu výhru a dvě prohry. Na úvod prohrál s Brnem, poté vyhrál proti Jindřichovu Hradci a naposledy si odvezl třiačtyřicetibodová prohru z Prahy. Brňané jsou na tom v play-out lépe. Zatím neprohráli a mají tak tři výhry a žádnou prohru. Nejprve porazili právě Ostravu, poté Prahu, a nakonec vyhráli v prodloužení v Jindřichově Hradci. Ve skupině A2 na tom byli Ostravané lépe, vzájemnou bilanci s brněnským týmem měli 2-0. A v základní části to bylo vyrovnané, každý celek si přivlastnil jednu výhru.

Týmy už se střetly tolikrát, že se brněnský trenér Dejan Jakara nevyhne opakování. Po posledním vzájemném střetu si však mmcité+ Brno bude dávat pozor na Stanojeviče. „Ostrava je velmi útočně založený tým. Hrají rychle a agresivně a jsem si jistý, že v tomto stylu budou pokračovat i dále. Sezona pomalu končí a já se musím opakovat. Týmy s větší energií a větším úsilím budou mít mnohem větší šanci na pozitivní výsledek. Také musíme zastavit jejich nejlepšího hráče v posledních pár utkáních – Stanovejiče,“ říká ke středečnímu utkání Jakara. Brněnský křídelník Zdeněk Nehyba je odhodlaný vyhrát a prodloužit tak vítěznou sérii Brna v play-out o další zápas. „I když teď Ostrava prohrála velkým rozdílem v Praze, myslím si, že to bude vyrovnané utkání. Stejně jako ostatní týmy v play-out, se rozloučila s některými zahraničními hráči. Nyní nechává hrát mladé české kluky a ti chtějí dokázat, že na to mají. Očekávám boj o každý míč a doufám, že v předposledním domácím zápase zvítězíme,“ komentuje nadcházející zápas Nehyba.