Zdá se, že Brňané prolomili kletbu přidaných pěti minut. Poslední dvě prodloužení, která odehrála proti Ostravě a Praze, dopadla pro Brno špatně. Tentokrát si však z Jindřichova Hradce odvezlo výhru.

Utkání začali lépe domácí, kteří během dvou minut získali náskok 4:0. Brněnští hráči však okamžitě vyrovnali a týmy se přetahovaly o vedení. Jindřichohradečtí se opět ujali náskoku, který čtyři a půl minuty navýšili na osm bodů (18:10). Před koncem čtvrtiny se hostům toto manko podařilo mírně smířit a do druhé desetiminutovky se tak šlo za stavu 23:18. Ta patřila domácím. První koš sice proměnil brněnský tým, Jihočeši však celou čtvrtinu pomalu zvyšovali svůj vedení. V šesté minutě opět vedli o osm bodů (37:29). Před poločasem Jindřichohradečtí díky sérii 5-0 nastavili skóre na 48:37 ve svůj prospěch.

Po poločasové přestávce hosté zabrali a začali jedenáctibodový rozdíl stahovat. Šest a půl minuty se snažili marně. Domácí si hlídali svoje vedení a ještě tři a půl minuty vedli o patnáct (66:51). Poté ale Brňané díky třem proměněným košům snížili na osm bodů a následně na pět bodů. Do poslední periody se šlo za stavu 71:66. Ta byla velmi vypjatá. Otevřeli ji hosté proměněnou střelou za tři a pak dvojtaktem vyrovnali na 71:71. Zbytek hrací doby se oba týmy přetahovaly o mírné vedení, nikomu se však nepodařilo vyhrát a šlo se tak do prodloužení.

Nastavených pět minut patřilo brněnskému týmu. Po první minutě sice vedl tým Jindřichova Hradce o čtyři body, poté však hráči týmu mmcité+ Brno sérií 7-0 převzali vedení a minutu a půl před koncem vedli o pět bodů (93:98). Následně ještě navýšili rozdíl a utkání symbolicky zakončili smečí osm vteřin před koncem. Brno si z Jindřichova Hradce odvezlo výhru 104:95.

Úspěšnost střelby za dva, za tři i trestných hodů měly oba týmy téměř totožnou, Brňané však byli výrazně lepší na doskocích (37 oproti Jindřichohradeckým 26).

Z týmu mmcité+ Brno skórovali: D. Lelić (24 bodů, 10 asistencí), K. Smith, J. Tomanec (oba po 21 bodech), M. Primorac (13 bodů, 12 doskoků), C. Barry (11 bodů), J. Kozina (6 bodů), M. Hrabovský (5 bodů) a Z. Nehyba (3 body).

Za tým Basket Fio Banka Jindřichův Hradec se prosadili: E. Sinadinović-Stojilkovic (22 bodů, 9 asistencí), K. Rhymes Jr. (15 bodů), L. Stegbauer, S. Zuzák (oba po 14 bodech, Stegbauer navíc 8 doskoků), T. Dlugoš (11 bodů), V. Novák (9 bodů), J. Šoula, M. Bašta (oba po 4 bodech) a D. Fait (2 body).