Brněnský tým odstartoval play-out na vítězné vlně. Po vítězství v Ostravě a doma s Prahou se vydá do Jindřichova Hradce. Oba týmy se spolu už několikrát utkaly, poslední dva vzájemné zápasy vyhrálo Brno.

V rámci play-out se Brno s Jindřichovým Hradcem střetne poprvé, ve skupině A2 se však tyto týmy už dvakrát setkaly a oba dva zápasy dopadly lépe pro Brňany. Poprvé vyhrál jihomoravský tým na domácí palubovce 90:81 a to zejména díky poslední čtvrtině. Tři domácí hráči překročili dvacetibodovou hranici – A. Radulović (25 bodů), C. Barry (22 bodů) a D. Lelić (20 bodů). Dále se prosadil M. Hrabovský s 8 body a po 4 bodech nasbírali J. Tomanec, M. Primorac a K. Smith (Tomanec navíc 7 doskoků a Primorac 7 asistencí). J. Kozina přidal 3 body. Nejdůležitějším faktorem hostů byl D. Uprchurch, který nastřílel 34 bodů. Druhé utkání odehráli hráči na jihu Čech. Tam si vítězství opět odváželi Brněnští (66:90). Nejvíce se tentokrát prosadili C. Barry s D. Lelićem, kdy oba nasbírali 19 bodů. Se 14 body je následoval A. Radulović. K. Smith měl 12 bodů a 12 doskoků. M. Primorac nastřílel 8 bodů, J. Tomanec s J. Kozinou získali oba po 6 bodech a M. Jedovnický měl 4 body. V. Vašát dodal 2 body. D. Upchurch dal polovinu bodů z předchozího vzájemného zápasu – 17 bodů.

Rozdíl ve výhrách je takový, že Jindřichův Hradec už má jisté poslední místo. Momentálně má 3 výhry a 31 proher. Mmcité+ Brno je s 11 výhrami a 23 prohrami na předposledním místě, před ním je NH Ostrava a USK Praha. Do sobotního utkání nenastoupí brněnský hráč Kevin Mays, kterému v Brně skončila smlouva.

Jindřichův Hradec sice má jisté poslední místo, podává však lepší výkony než doposud. Vědom si toho je i brněnský trenér Dejan Jakara. „Forma Jindřichova Hradce jde nahoru, z posledních čtyř zápasů dva vyhrál. Chápou, že na play-out musí být připravení a v tom jim velmi pomohli jejich trenéři. Doma mají mnohem větší energii, ale my jsme je tam dvakrát porazili. Doufejme, že pokud se budeme snažit, odvezeme si třetí vítězství,“ říká Jakara. Ve vítezství doufá i rozehrávač Zurab Kereselidze, která však nezapomíná na Jindřichohradecké střelce. „Bereme to jako každý jiný zápas. Chtěli bychom navázat na poslední vzájemné utkání a hlavně si pohlídat jejich tříbodovou střelbu, protože ta nám dělala problémy,“ říká Kereselidze.