Proti pražskému USK jsme končili domácí zápasy nadstavbové části ligy a proti stejnému soupeři sehrajeme i první domácí utkání v rámci play-out. Pražané v tomto utkání budou hrát především o body nutné k udržení 9. příčky v tabulce a bojovat budou s obměněným kádrem – v posledních dnech avizovali odchod zahraničních posil Bookerta a Rainese, čímž dostanou větší minutáž mladí čeští hráči.
Náš soupeř v prvním kole play-out prohrál na palubovce Jindřichova Hradce 96:78, a protože my jsme porazili Ostravu, která jako jediná může 9. místo Pražanů ohrozit, bodové rozdíly zůstávají po prvním kole stejné.

V posledním vzájemném utkání, které se odehrálo 28. března, jsme prohráli v dramatické koncovce rozdílem jediného bodu 84:85, přičemž největší bodový příděl USK zařídil právě výše zmíněný Devon Bookert a po 15 bodech Ondřeje Sehnala byl třetím střelecky nejúspěšnějším hráčem druhý z odchozivších cizinců Cadarian Raines (13 b.).
V naší sestavě k žádným změnám nedochází, chybět bude pouze Radulovič, se kterým klub po dohodě ukončil smlouvu. Ačkoliv byl Radulovič velmi potentním střelcem, v posledním vzájemném utkání byli Pražané na tohoto rozehrávače velmi dobře připraveni a povolili mu pouze 2 body. Naopak trojice Primorac, Barry a Lelič předvedla svůj bodový standard a společně zařídili 50 bodů, k nim se přidal ještě s 20 body a 9 doskoky doble-double atakující Bahaman Kentwan Smith. Právě Barry zmiňuje ve svém komentáři k utkání i střelecké zlepšení týmu z poslední doby: „Sehráli jsme proti Praze dobrá utkání a pokud dodržíme trenérův plán a budeme pokračovat v proměňování tříbodových střel jako v minulých utkáních, měl by i toto být dobrý zápas.“  Trenér Dejan Jakara navíc dodává, že po tolika sehraných zápasech už není nutné se na soupeře nijak speciálně připravovat, obzvlášť v zápasech, kde už v podstatě o nic nejde: „Týmy mezi sebou nemají žádná tajemství, všichni se velmi dobře znají. Rozhodující bude, kdo bude mít víc energie. Oba týmy jsou už fyzicky i psychicky vyčerpané.“

Utkání začíná v sobotu 14. dubna ve 20:00