Do prvního zápasu v bojích play-out proti NH Ostrava jsme nastoupili bez Aleksandara Raduloviče, který byl angažován především na boje o play-off a již v sestavě nefiguruje, ale zato s navrátilcem Kevinem Maysem.
Po velmi vyrovnané první čtvrtině (27:28) jsme si v té druhé začali postupně vypracovávat slušný náskok až 12 bodů. Ten Ostravané do poločasu snížili na rozdíl 7 bodů a do šaten se odcházelo za stavu 53:60.
Během 3. části jsme o vedení přišli a stav 80:81 na jejím konci dával tušit, že opět půjde o dramatickou koncovku. Minutu před koncem základní hrací doby byl stav vyrovnaný 97:97 a zásluhou Djordjeho Lelice, který nejprve tříbodovým pokusem prostřelil hranici 100 bodů a pak jedním proměněným trestným hodem upravil skóre na konečných 97:101, se naštěstí neopakovalo prodloužení z našeho posledního střetnutí.

Severomoravané se na domácí palubovce opírali především o střelecký výkon Milana Stanojeviče, který neuvěřitelnými 46 body zajistil téměř polovinu z konečných 97 bodů svého týmu. Ani ty však nestačilo na výhru. Domácí celé utkání odehráli v osmi a z lavičky bodovali pouze 8 body Canada a 3 body Choleva.
Statistiky jsou při tak těsném výsledku velmi vyrovnané, a tak právě hráči z lavičky byli nejspíš rozhodujícím faktorem – nastříleli 47 bodů a díky častějšímu střídání měli všichni hráči více síly v závěru utkání.

Jak zaznělo z úst trenérů na tiskové konferenci, šlo divácky atraktivní utkání s charakterem NBA, kdy se hrálo téměř bez obrany s důrazem na velké množství mnohdy efektních útoků. Z našeho týmu byli střelecky nejaktivnější tradičně Canyon Barry (31 b. + 3 asistence), Djordje Lelič (23 b. + 5 asistencí), Smith (13 b. + 6 doskoků) a Primorac (10 b. + 8 asistencí).

Foto: Pavel Netolička/NH Ostrava