Zatímco v play-off už se odehrály dva zápasy, play-out začíná utkáním Brna s Ostravou. Ani jeden z týmů se nemusí bát sestupu. Brno má totiž náskok na Jindřichův Hradec sedmi vítězství a Ostrava deseti. Brňáci však budou chtít vrátit Slezanům prohru z posledního vzájemného utkání.

Naposledy se Brno s Ostravou střetlo na domácí palubovce. Po velmi vyrovnaném průběhu se v poslední vteřině základní hrací části trefil M. Canada, který pomohl svému týmu do prodloužení. Tam se opakovalo ostravské štěstí a tentokrát se v poslední vteřině trefil M. Blagojevič. NH Ostrava si tak z jihomoravské metropole odvezla vydřené vítězství 75:76. Z domácího týmu mmcité+ Brno si nejvíce bodů připsal A. Radulović (14 bodů). O bod méně měl D. Lelić (13 bodů) a po 11 bodech nasbírali C. Barry s M. Primoracem (Primorac měl navíc 8 doskoků). K. Smith zaznamenal 9 bodů, J. Tomanec 8 bodů a J. Kozina 7 bodů. 2 body přidal Z. Kereselidze. Za ostravský tým měl nejvíce bodů autor střely v poslední vteřině základní hrací části – M. Canada (17 bodů). Po 15 bodech si pak připsali M. Blagojevič, S. Stojačič a R. Woods.

Do play-out nastupuje Brno z předposledního místa s devíti výhrami a třiadvaceti prohrami. Ostrava je na tom o jednu příčku lépe, s dvanácti výhrami a dvaceti prohrami je desátá. Ve skupině A2 má mmcité+ Brno proti ostravskému týmu zápornou bilanci 0-2. První zápas prohrálo v Ostravě o čtrnáct bodů, druhý doma o bod. V základní části skončily oba celky se stejným poměrem výher a proher a na vzájemné zápasy dopadly vyrovnaně 1-1. Ani jeden z týmů nemůže sestoupit, to ale neznamená, že o nic nejde. „Ostrava odehrála všech deset utkání ve skupině A2 velmi dobře. V obou zápasech nás porazili. Doma jsme měli velkou smůlu, když dvakrát proměnili střelu v poslední vteřině, do prodloužení a pak na vítězství. Všichni doufáme, že se teď štěstí obrátí na nás. Rozhodně nejedeme do Ostravy s bílou vlajkou. Jako vždy se na ně připravíme a pokusíme se vstoupit do play-out venkovním vítězstvím,“ říká brněnský křídelník Djordje Lelić. Ostravská hala je pro mnoho týmů velmi nepříjemnou, své o tom ví i trenér brněnského týmu – Dejan Jakara. „Ostrava momentálně podává nestálé výsledky a toho musíme využít v náš prospěch. Jejich hala je jedna z nejtěžších ke hraní, mají tak velkou výhodu domácí palubovky. Uvidíme, který tým má v poslední části sezony větší energii,“ hodnotí nadcházející zápas Jakara.

Brno i Ostravu poznamenaly ztráty. Ostravané přišli o Michaela Medveckého, s tím klub po pozitivním dopingovém nálezu ukončil spolupráci. Brněnský tým také přišel o hráče. Po deseti odehraných utkáních opustil Brno rozehrávač Aleksandar Radulović. „Po domluvě s trenérem Jakarou jsme se minulý týden rozhodli ukončit spolupráci s Aleksandarem Radulovićem. Toho jsme angažovali po zranění Radka Pumprly, aby nám pomohl v bojích o play-off. Do něj jsme se nakonec nedostali, proto teď dostanou šanci Jan Kozina se Zurabem Kereselidzem, aby ukázali, že jsou dostatečně perspektivní a dokáží převzít zodpovědnost, která na rozehrávači leží. To také ukáže, jestli s nimi můžeme počítat do příští sezony,“ řekl k situaci Filip Jimramovský, generální manažer týmu mmcité+ Brno.