Tři čtvrtiny hrálo Brno s Kolínem vyrovnaně. Koncovku však ovládli domácí a zajistili si tak postup do play-off. Mmcité+ Brno zakončilo skupinu A2 s devíti výhrami a třiadvaceti prohrami a přesouvá se do play-out.

Začátek utkání byl velmi vyrovnaný. Oba týmy se přetahovaly o vedení a až ve čtvrté minutě se Brňané dostali na vyšší náskok pěti bodů. Ten však dlouho neudrželi. Kolín se neustále držel na rozdíl pouhého koše a nenechal si Brno utéct. Další větší vedení získali hosté dvě a půl minuty před koncem čtvrtiny, kdy vedli o sedm bodů (16:23). Do konce periody ale domácí rozdíl vyrovnali, díky sérii tří po sobě proměněných košů a jednomu trestnému hodu. Po první desetiminutovce byl stav 25:26. Zápas pak pokračoval stejně až do poločasu. Na začátku druhé čtvrtiny sice Brno opět navyšovalo své vedení, které bylo po čtyřech minutách osmibodové, Kolínští však dvěma přesnými trojkami rozdíl opět minimalizovali. Veškeré pokusy brněnského týmu o ovládnutí zápasu byly Kolínem potlačeny. Před poločasem se domácí ujali po dlouhé době vedení a do druhé poloviny se nastupovalo za stavu 42:41.

Po poločase se role obrátila. První tři minuty brněnští hráči dotahovali ztrátu, pak se týmy chvíli střídaly ve vedení a potom Brňané opět dotahovali. Domácí si většinu periody drželi zhruba tříbodový náskok, se kterým také vstoupili do poslední hrací části. Tu vyhráli Kolínští 24:17 a zajistili si tak celkové vítězství. Už během první minuty a půl navýšil kolínský tým své vedení na osm bodů (71:63). To pak během páté minuty hosté stáhli na pouhé tři body. V koncovce ale kolínští medvědi ukázali, že chtějí do play-off a porazili mmcité+ Brno poměrem 90:80. To pokračuje do play-out.

Brňané sice měli mírně lepší úspěšnost střelby za tři body (45 % oproti kolínským 41 %), výrazně však zaostávali v úspěšnosti za dva body (56 % oproti 71 %).

Za tým mmcité+ Brno skórovali: C. Barry (18 bodů), M. Primorac (16 bodů, 7 doskoků), K. Smith (14 bodů, 8 doskoků a 100% úspěšnost střelby), D. Lelić (12 bodů), A. Radulović (9 bodů, 4 asistence), J. Tomanec (8 bodů) a Z. Nehyba (3 body).

Za tým BC GEOSAN Kolín se prosadili: L. Skinner (18 bodů, 12 doskoků, 5 asistencí), A. Číž (15 bodů, 5 asistencí), M. Pajović, D. Machač (oba po 13 bodech), M. Vocetka (12 bodů), P. Šafarčík (11 bodů), B. Bakić (5 bodů) a P. Dokoupil (3 body).