V posledním zápase nadstavbové skupiny A2 se utkáme ve středu 4. dubna v 18:00 s kolínskými Medvědy. A ačkoli my už se tabulkou nemůžeme posunout žádným směrem, ať už bude výsledek jakýkoli, Kolínu půjde o hodně. Svou domácí palubovku budou hájit s vědomím, že jen výhra je může posunout do play-off, o které budou na dálku bojovat se Sovami z USK. Ty ve svém souboji o postupovou příčku zajíždějí dobývat Ostravu a zároveň budou doufat, že my favorita z Kolína překvapíme.

Kolín byl v letošní sezóně naším soupeřem hned v prvním kole, kde jsme před kamerami České televize vybojovali těsnou výhru (64:61), v dalších dvou utkáních už slavili kolínští – poprvé v domácí premiéře po dlouhotrvající rekonstrukci haly zvítězili jasně 89:69, podruhé v prvním ze dvou vzájemných střetnutí ve skupině A2 vyhráli v Brně 71:82. V obou těchto utkání vedl výhru Medvědů Lee Skinner se 20, resp. 30 body.
Domácím bude v sestavě chybět zraněný Vojtěch Bratčenkov a pravděpodobně i střelec 12 a 16 bodů z minulých zápasů s námi Petr Šafarčík, který se zotavuje po otřesu mozku.
My bychom s výjimkou dlouhodobě zraněného Radka Pumprly měli nastoupit v plné sestavě.

Dejan Jakara, trenér mmcité+ Brno: „Tento zápas je pro Kolín velmi důležitý. Musí vyhrát, aby si zajistili účast v play-off. My po špatném výkonu v Ústí, zejména ve druhé polovině zápasu, musíme ukázat, že umíme hrát mnohem lépe. Musíme zastavit Kolín v přechodu do útoku a zamezit tříbodovým střelám. Musíme hrát energicky po celé utkání bez ohledu na to, co se bude dít na kurtu. Jen tak můžeme ukázat, že jsme ještě neskončili. Bojovat za sebe, za své spoluhráče a za svůj klub… Ne každý to dokáže.“

Pavel Beneš, trenér BC Geosan Kolín: „Utkání s Brnem je opět utkáním pravdy, stejně jako zápas na USK. Brána play-off je zatím stále jen pootevřená, naším cílem je ji otevřít dokořán a toho dosáhneme pouze vítězstvím.“

Utkání můžete sledovat online.