Týmy už čekají poslední dva zápasy v nadstavbě a Brňané pojedou 31. března do Ústí zopakovat výhru z posledního vzájemného utkání. Týmy se utkají v 18:00. Severočeši se mohou přesunout o jednu příčku níže, play-off však neopustí. Brněnský tým už svoji pozici v tabulce změnit nemůže.

Ve skupině A2 se už Brno s Ústím střetlo. Toto utkání se odehrálo na jihomoravské palubovce a domácí překvapili papírově silnější hráče Slunety. Mmcité+ Brno vyhrálo, díky svému výkonu ve čtvrté čtvrtině, o jedenáct bodů (78:67). Nejvýrazněji se z Brňanů prosadil M. Primorac, který nastřílel 30 bodů. S 21 body a 9 doskoky ho následoval C. Barry. A. Radulović zaznamenal 14 bodů a 8 asistencí a J. Tomanec pomohl 11 body a 7 doskoky. Pátým a posledním hráčem, který v zápase skóroval, byl J. Kozina se 2 body. Z ústeckého týmu si body připsalo více hráčů. Nejlepším hráčem byl L. Pecka, který měl 21 bodů a 7 doskoků. D. Šteffel si připsal 10 bodů, M. Šotnar 9 bodů, S. Votroubek 8 bodů a D. Robinson 7 bodů. O bod méně (6 bodů) nasbíral F. Šmíd a po třech bodech přidali E. Singletary aj. Treadwell. Do poslední čtvrtiny se šlo za stavu 55:54, kde byli lepší Brňané a vyhráli ji 23:13.

Brněnský tým je jedním ze tří celků, které Ústí porazily (Ostrava, Brno, Praha) a zvýšily mu tak počet proher v tabulce. V rámci skupiny má Sluneta Ústí nad Labem bilanci 5-3 a je na prvním místě. Mmcité+ Brno je na tom opačně. Bilanci má 3-5 a v posledních dvou utkáních obdrželo prohry v prodloužení o pouhý bod. „Budeme se snažit zapomenout na další těsnou porážku s Prahou v prodloužení a pojedeme do Ústí vyhrát. Doma jsme je porazili a věřím, že se nám to muže podařit i venku, i když to bude určitě těžký zápas,“ říká k sobotnímu zápasu Michal Jedovnický. Dvě smolné koncovky se podepsaly na celém týmu Brna, kromě potenciálních bodů do tabulky jde také o mentalitu hráčů. Jihomoravané však v posledním utkání proti ústeckému týmu vyhráli a ví, že to jde. „Po dvou nešťastných prohrách v posledních dvou domácích zápasech jedeme hrát proti Ústí na jejich palubovku. Naposledy jsme je porazili a tentokrát budou určitě víc motivovaní. Je to náš čtvrtý vzájemný zápas tuto sezónu, velmi dobře se známe a jsem si jistý, že oba týmy budou dobře takticky připraveni. Musíme zastavit jejich přechody do útoků a omezit kontakt jejich nejlepších hráčů s míčem,“ říká trenér Dejan Jakara.