Nejprve proti Ostravě a nyní proti Praze. Brněnský tým nemá v koncovkách posledních domácích zápasů štěstí. Poslední domácí utkání ve skupině prohrál a další utkání ho čeká v sobotu v Ústí. S týmem USK Praha zároveň vyhrálo i Ústí a Kolín, takže Pražané zůstávají na osmé příčce.

Utkání zahájilo Brno alley-oopem a hned další útok domácích pokračoval smečí. V tu chvíli bylo utkání vyrovnané. Pražané však poté ukázali, že jsou tabulkově lepším týmem a sérií proměněných košů (12-0) utekli na rozdíl jedenácti bodů. Hráči Brna však okamžitě otočili a necelou minutu před koncem čtvrtiny byl rozdíl ve skóre pouhých pět bodů. Na konci hosté ještě navýšili náskok dvěma proměněnými střelami a do druhé desetiminutovky se tak šlo za stavu 14:24. V té se hráčům USK dařilo na tříbodové čáře a během tří minut už vedli o sedmnáct bodů. Pak se „chytli“ i domácí a třemi po sobě proměněnými střelami opět snížili své manko (22:32). Zbytek čtvrtiny byl poměrně vyrovnaný a v poločase tak svítilo na tabuli skóre 29:40.

Do druhé poloviny nastoupili Jihomoravané velmi dobře a postupně rozdíl stahovali. Po pěti minutách už prohrávali jen o jeden bod. Do konce periody se skóre jen mírně upravilo a čtvrtá čtvrtina začínala za stavu 54:57. Tam brněnští hráči hráli opět s velkým nasazením a energií. Ještě třicet vteřin před koncem bylo skóre vyrovnané a Pražané útočili. Svůj útok nevyužili a střelu v posledních vteřinách neproměnil ani brněnský tým. Za vyrovnaného stavu 71:71 se šlo do prodloužení.

Poslední pětiminutovku otevřel čtyřmi body M. Primorac a oba týmy se přetahovaly o vedení. Čtyři vteřiny před koncem prodloužení vedlo po sběhu a proměněném koši J. Křivánka USK. V posledním útoku se domácí pokusili nahodit alley-oop přímo ze zázemí. To se bohužel nepodařilo a mmcité+ Brno tak prohrálo poslední domácí zápas ve skupině A2 poměrem 84:85.

Brno mělo velmi dobrou úspěšnost střelby za tři body (47 % oproti pražským 35 %), výrazně však zaostávalo v úspěšnosti za dva body (41 % oproti pražským 63 %). Trestné hody byly vyrovnané, Brno bylo jen mírně lepší (73 % oproti 69 %). S doskoky na tom byly oba týmy téměř stejně, USK mělo pouze o jeden více.

Domácí Mladen Primorac i pražský Ondřej Sehnal se pohybovali na hranici triple-doublu. Primoracovi chyběla pouze jedna asistence, Sehnalovi pak tři doskoky.

Za tým mmcité+ Brno skórovali: K. Smith (20 bodů, 9 doskoků), D. Lelić (18 bodů), M. Primorac (17 bodů, 10 doskoků, 9 asistencí), C. Barry (15 bodů), M. Hrabovský (6 bodů, 2-2 trojky), M. Jedovnický, J. Tomanec (oba po 3 bodech) a A. Radulović (2 body).

Za tým USK Praha se prosadili: D. Bookert (34 bodů), O. Sehnal (15 bodů, 12 asistencí, 7 doskoků), C. Raines (13 bodů), A. Madsen (10 bodů, 7 doskoků), J. Tůma (9 bodů), J. Štěrba (5 bodů) a J. Křivánek (4 body).

Christianos Chougkaz, trenér týmu USK Praha: „Gratuluji oběma týmům k výkonům. Jsme jediné týmy, které odehrály tolik utkání, včetně zápasů Alpe Adria Cupu. Problém byl na konci. Neměli jsme tu správnou energii, díky které bychom hráli tak, jak bych chtěl. Na konci jsme měli více štěstí a vyhráli jsme velmi důležitý zápas proti dobrému týmu.“

Dejan Jakara, trenér týmu mmcité+ Brno: „Nejprve, trenére, gratuluji k vítězství. Budu se opakovat, ale problém byl v první polovině. Stalo se nám to už tolikrát, proti Kolínu, proti Ústí, proti Praze. Každý zápas je to stejné. Začneme pomalu, potom musíme bojovat a v koncovce pak takto prohráváme utkání. Ale už to tak je. Dva zápasy po sobě jsme měli vítězství na dosah, ale dva zápasy po sobě jsme měli na konci smůlu. A oba dva poslední domácí zápasy jsme prohráli. Teď musíme ještě do konce zápasů skupiny zabojovat a pak nás čeká play-out. Trenérovi a týmu přeji hodně štěstí do zbytku sezony.“

Jan Štěrba, hráč týmu USK Praha: „Nám hodně pomohlo, že jsme vyhráli první poločas o deset bodů. Brno se pak zvedlo, dotáhlo nás a měli jsme s nimi velké problémy. V prodloužení to nakonec byla loterie, kterou jsme vyhráli, kdy to rozhodl náš kapitán. Teď zbývají dva zápasy, kdy se popereme o sedmé místo.“

Kentwan Smith, hráč týmu mmcité+ Brno: „Vstoupili lépe do zápasu a proměnili spoustu střel, my ne. Kvůli tomu jsme prohrávali hned brzo v první polovině. Ve druhé polovině jsme se hodně zlepšili v obraně a pozvedla nás také energie hráčů, kteří přišli z lavičky. Na hřišti nám pomohli, my jsme pak akorát na konci nedokázali skórovat a to nás stálo výhru. Prostor jsme k tomu měli.“