Poslední domácí utkání skupiny A2 podpoří charitativní akci Každý koš pomáhá. Ve středu 28. března ve 20:00 se Brňané utkají v odvetě s pražským týmem USK. Čím víc košů padne, tím více peněz půjde na dobrou věc.

Tým USK Praha je pouze o jednu výhru za vedoucím Ústím a o jednu výhru nad třetím Kolínem. Pražané tak stále pomýšlejí na play-off. Právě s Ústím mají ve skupině vyrovnanou bilanci 1-1, na skóre jsou na tom však lépe. Kdyby tak měly oba týmy stejný počet výher a proher, bude Praha první. S Kolínem se pražský celek ve skupině střetl zatím jednou a toto utkání prohrál. Domácí Brňané už nemají šanci dostat se do play-off, mají však v plánu vyhrát. „USK na rozdíl od nás stále bojuje o play-off, to ale neznamená, že pro nás sezóna skončila. Budeme se snažit odměnit naše fanoušky výhrou,“ říká brněnský kapitán Jan Tomanec. A prohrát nechce ani trenér Brna, Dejan Jakara, který však zároveň chválí hru Pražanů. „Myslím, že USK hraje nejlepší basketbal vycházející ze základů. Jednoduché útočné akce, dobré čtení obrany a dobrý přechod do útoku. Těší mě vidět hrát mladý tým tímto stylem. Každopádně doma chceme ukázat, že naposledy v Praze to pro nás byl jen jeden špatný den, a to velmi špatný,“ říká Jakara.

V základní části sice mmcité+ Brno vyhrálo oba ze dvou vzájemných střetů, v nadstavbové části ale hraje pražský tým lépe. A i proto to nebudou mít hráči Brna vůbec jednoduché. Poslední vzájemný zápas sice neměli výhodu domácí palubovky, prohráli však o 27 bodů (76:49). V tomto utkání se za Brno tradičně nejvíce dařilo C. Barrymu, který nasbíral 20 bodů a 5 doskoků. Kromě něho překonal desetibodovou hranici ještě M. Primorac a pomohl týmu 11 body. 7 bodů měl K. Smith, 5 bodů získal A. Radulović, J. Tomanec měl 4 body a Z. Kereselidze přidal 2 body. Jihomoravany nepodpořil D. Lelić, který byl v tu dobu zraněný. Z domácích se nejvíce prosadil M. Mareš s 15 body. J. Křivánek si připsal 12 bodů a O. Sehnal se se svými 11 body, 10 asistencemi a 6 doskoky přiblížil k triple-doublu. A. Madsen získal k 10 bodům ještě 10 doskoků, D. Bookert si připsal 9 bodů a C. Raines 8 bodů. Po 4 bodech potom měli J. Tůma a F. Petružela a 3 body přidal J. Štěrba.

V rámci posledního domácího utkání brněnského týmu se bude za každý koš přispívat na dobročinnou akci Každý koš pomáhá. Do této akce byla zapojena například i nedávná televizní utkání Svitav s Děčínem nebo Opavy s Olomouckem. Více o akci zde.