Ve středečním utkání proti Sovám z USK dostanou mít všechny námi vstřelené koše nový rozměr – přetavíme je ve finanční podporu pro Terezu a Renátu – dvě mladé sympatické dámy, kterým byly po prodělané infekční meningitidě amputovány dolní končetiny a v současné době shánějí prostředky na kompenzační pomůcky.

TEREZA
Šestadvacetiletá Tereza z Oseka celý život aktivně sportovala. Zákeřný meningokok ji připravil nejen o nohy, ale také o několik prstů na rukou a navíc jí poškodil i ledviny, kvůli čemuž je odkázána na dialýzu. Tereza se ale rozhodla nevzdat se ničeho, na co byla zvyklá a rozhodla se, že bude pokračovat ve všem, co započala před nemocí. Snaží se být maximálně samostatná, a proto “šetří” na auto, které by jí usnadnilo cestování k lékaři a do školy.

RENÁTA
Také Renáta z Miletic pravidelně dojíždí na dialýzu a přišla o obě dolní končetiny. A protože má po svém boku aktivní psí parťačku Dasty, která ze všeho nejvíc miluje procházky, je Renátiným snem začít znovu chodit. K tomu ale potřebuje speciální protézy, na které sama finančně nedosáhne, a kvalitní vozík.

Každým naším vstřeleným košem budou Renáta a Tereza blíž splněnému přání.

Jak to všechno budeme počítat?
1 vstřelený bod = 10 Kč od autor koše + 100 Kč od klubu, což znamená 110 Kč za každý proměněný trestný hod, 220 Kč za proměněnou dvoubodovou střelu a 330 Kč za úspěšnou trojku.
Generální partner ligy pojišťovna Kooperativa navíc každou povedenou smeč odmění 500 Kč a každý alley-oop rovnou tisícovkou, a tak věříme, že toto utkání bude na podobné akce bohaté.
„Považujeme za velmi důležité, aby partnerství Kooperativy s Českou basketbalovou federací mělo kromě jiného i přesah do společenské odpovědnosti firmy. Projekt Každý koš pomáhá je toho důkazem. A právě proto se již třetím rokem k tomuto projektu připojujeme ve formě peněžního příspěvku. Velký důraz klademe také na náš speciální projekt Kooperativa Faktor, která má za cíl motivovat hráče k lepším a atraktivnějším výsledkům a přinést tak i vyšší peněžní obnos těm, kteří to potřebují. Jsme rádi, že takové projekty můžeme podpořit,“ uvedla manažerka sponzoringových projektů pojišťovny Kooperativa Alexandra Přibylová.

Předseda Asociace ligových klubů Tomáš Kotrč si pochvaluje především propojení projektu Každý koš pomáhá, který je společnou aktivitou České basketbalové federace a České televize, s nadací Konto Bariéry: „Tohoto partnerství si velmi vážíme. Pomáhá nám naplňovat pilíře, na kterých naší charitu stavíme. Chceme deklarovat maximální průhlednost celé akce. Díky této spolupráci si každý může být jistý, že vybrané peníze skončí tam, kde pomohou nejvíce.“

POŠLI DMS
Zapojit se můžete i vy! Pošlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS SPORTBEZBARIER 30 na číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 Kč, příjemce pomoci obdrží 29 Kč.