Brno ovládlo utkání proti Jindřichově Hradci už od začátku a zajistilo si tak první venkovní výhru v nadstavbové skupině. K vítězství pomohla zejména dobrá úspěšnost střelby a čtyři hráči s deseti a více body. Ve středu čeká doma Brňany USK Praha.

Skóre zápasu otevřeli po minutě a půl domácí, kteří proměnili dva trestné hody. To bylo jediné vedení, které Jindřichův Hradec měl. Poté Brňané okamžitě získali náskok a ve třetí minutě už vedli o šest bodů (2:8). S blížícím se koncem čtvrtiny navýšil brněnský tým vedení na 14 bodů. Jihočeši skóre ještě upravili a první desetiminutovka tak skončila 13:23 v jejich neprospěch. Utkání pokračovalo stejně i ve druhé periodě. Během dvou minut sice hráči Jindřichova Hradce dotáhli rozdíl na čtyři body (19:23), pak ale pokračovala brněnská dominance. Hosté přestříleli bankéře 24-8 a v poločase tak byl rozdíl o deset bodů větší (27:47).

Ve druhé půli se změna nekonala. Skóre tentokrát otevřeli Jihomoravané, kteří opět navýšili své vedení. To se však nevychýlilo o více než pět bodů od začátku třetiny a do poslední desetiminutovky se šlo za stavu 45:66. Šest a půl minuty před koncem už Brno vedlo o třicet bodů (77:47). Do konce zápasu se pouze upravilo skóre a Brňané si odvezli svoji první venkovní výhru ve skupině A2. Finální skóre 66:90.

Kromě trestných hodů mělo Brno výrazně lepší úspěšnost střelby. 62 % za dva body (oproti Jindřichohradeckým 48 %), 40 % za tři body (oproti 25 %) X 71 % z čáry trestného hodu (oproti 78 %). Brňané měli také téměř dvakrát více doskoků (45 oproti 25).

Za tým mmcité+ Brno se prosadilo devět hráčů: D. Lelić, C. Barry (oba po 19 bodech), A. Radulović (14 bodů), K. Smith (12 bodů, 12 doskoků), M. Primorac (8 bodů), J. Tomanec, J. Kozina (oba po 6 bodech), M. Jedovnický (4 body) a V. Vašát (2 body).

Za tým Basket Fio banka Jindřichův Hradec se také prosadilo devět hráčů: D. Upchurch (17 bodů), E. Sinadinović-Stojilković (9 bodů, 7 asistencí), M. Bašta, R. Petric (8 bodů), D. Fait, L. Stegbauer (oba po 7 bodech, Fait navíc 5 doskoků), J. Šoula (6 bodů), T. Dlugoš a V. Novák (oba po 2 bodech).