V nadstavbové části se brněnským hráčům zatím nepodařilo vyhrát venku. V sobotu 24. března se utkají s Jindřichovým Hradcem, který je s jedním vyhraným zápasem poslední a doma ho už porazili. Brňané si tak pojedou pro svoji první venkovní výhru ve skupině A2.

Mmcité+ Brno hrálo proti Jihočechům před třemi týdny na domácí palubovce, kde vyhrálo poměrem 90:81. K domácímu vítězství pomohlo zejména nasazení domácích ve druhé polovině utkání. Do té doby totiž prohrávali o pět bodů. V tomto zápase mělo Brno tři dvacetibodové střelce – A. Raduloviće (25 bodů), C. Barryho (22 bodů) a D. Leliće (20 bodů). M. Hrabovský pomohl 8 body. Po 4 bodech si připsali M. Primorac (k tomu 7 asistencí), J. Tomanec (k tomu 7 doskoků), K. Smith a J. Kozina dodal 3 body. Klíčovým hráčem týmu Basket Fio Banka Jindřichův Hradec byl D. Upchurch, který nasbíral 34 bodů.

Z pohledu tabulky jsou na tom lépe Brněnští, kteří mají osm výher a dvacet proher a jsou tak o sedm výher před Jindřichovým Hradcem. Z dosavadních šesti utkání odehráli čtyři doma, kde se jim podařilo získat dvě výhry. Ze dvou venkovních si naopak dovezli pouze porážky. Hráči Jindřichova Hradce ve skupině ještě neokusili chuť vítězství. Ze tří domácích zápasů byli nejblíže proti týmu USK Praha (70:73) a ze tří venkovních měli k výhře nejblíže právě v Brně (90:81). Celkem vyhráli Jindřichohradečtí pouze jednou, a to v základní části.

Brněnští hráči mají za sebou těžké období, kdy odehráli několik zápasů za týden a trenér Dejan Jakara si toho je vědom. „Po dvou velmi náročných týdnech a šesti utkáních jedeme do Jindřichova Hradce, který proti nám nebude pod žádným tlakem. Doma hrají mnohem lépe než venku a pokusí se získat své druhé vítězství. Naši hráči jsou unavení, ale víme, co od soupeře očekávat, takže je na nás, jak toho využijeme,“ říká Jakara. Rozehrávač Aleksandar Radulović však nebere únavu v potaz a je odhodlaný vyhrát. „Jindřichův Hradec hraje se svým novým trenérem mnohem lépe. S trochou štěstí mohli mít více výher, zejména doma. My si tam ale jedeme pro naše první venkovní vítězství ve skupině A2,“ prohlašuje Radulović.