Jeden tým bude pokračovat do finále, druhý v Helios Alpe Adria Cupu skončí. V pondělí 19. března ve 20:30 bude mmcité+ Brno hrát o vše. Nestačí však vyhrát, je potřeba vyhrát o více než čtyři body.

Na naše první vzájemné utkání jeli brněnští hráči do slovinského Laška. Tam přes dlouhodobé vedení domácích nakonec zabrali a přiblížili se na rozdíl čtyř bodů. Klíčovým hráčem slovinského týmu byl I. Polutak, který nasbíral 22 bodů a 9 doskoků. Ostatní hráči nepřekonali desetibodovou hranici. Z brněnského týmu se prosadili: A. Radulović (18 bodů), M. Primorac (17 bodů), C. Barry (10 bodů), J. Tomanec (9 bodů, 7 doskoků), D. Lelić (7 bodů), K. Smith (4 body), J. Kozina a M. Hrabovský (oba po 2 bodech). I z pohledu statistik se jednalo o vyrovnaný zápas, protože Brňané kromě doskoků nikde nestrádali. Ve druhém a rozhodujícím utkání bude výhoda domácí palubovky na české straně a jihomoravský tým se jí pokusí náležitě využít. Nejde totiž „pouze“ o vítězství, počítat se bude každý bod.

I přes domácí výhodu se nebude jednat o jednoduché utkání a své o tom ví i nejvytíženější hráč Brna – Canyon Barry. Obzvlášť když hráče dělí od posledního zápasu dva dny. „Je to pro nás důležitý zápas. Musíme spojit síly a bojovat o vítězství, protože Laško je dobrý tým,“ říká Barry. Stejnou myšlenku sdílí i trenér Dejan Jakara, který ji dále rozvádí. „Na přípravu proti Lašku jsme neměli moc času. Jsou silní a hrají velmi fyzicky, až na hranici faulu. Očekávám od nás obrovské nasazení po celých čtyřicet minut. Očekávám, že budeme bojovat o každý míč, jako kdyby nám šlo o život. Pokud to tak nebude, můžeme na finále zapomenout.“