Brňané poslední utkání vyhráli, Kolínští v prodloužení také. Ve skupině A2 mají jak mmcité+ Brno, tak BC GEOSAN Kolín vyrovnanou bilanci 2-2. V sobotu 17. března v 19:30 se rozhodne o tom, kdo je lepší.

Proti kolínskému týmu odehrálo mmcité+ Brno své první utkání sézóny. V tomto prvním střetnutí měli Brňané výhodu domácí palubovky a té také náležitě využili. Šlo však o vyrovnané utkání, které domácí vyhráli pouze o 3 body (64:61). Za Jihomoravany se nejvíce prosadil kapitán J. Tomanec, který nasbíral 17 bodů. Za ním pak byli K. Mays (13 bodů), J. Kozina (11 bodů, 5 asistencí), M. Primorac (9 bodů, 11 doskoků), B. Sullivan (7 bodů), R. Pumprla (4 body) a M. Jedovnický (3 body).

Druhý vzájemný zápas se odehrál v Kolíně a domácí si odnesli přesvědčivé vítězství 89:69. Nejlepším brněnským skórerem byl C. Barry, který zaznamenal 16 bodů. Po 14 bodech měli hned tři hráči – Z. Kereselidze, J. Tomanec, M. Primorac. Tomanec navíc nasbíral ještě 11 doskoků. Dále se pak prosadili K. Mays (6 bodů, 8 doskoků), Z. Nehyba (3 body) a M. Hrabovský (2 body). V prvním utkání dělali brněnským hráčům největší problém A. Číž s M. Pajovićem, ve druhém pak L. Skinner, P. Šafarčík a opět A. Číž.

V tabulce je na tom lépe Kolín, který vyhrál dvanáctkrát a prohrál čtrnáctkrát, zatímco Brno vyhrálo osmkrát a prohrálo osmnáctkrát. V rámci skupiny A2 je však bilance vyrovnaná, oba týmy mají skóre 2-2. Na vzájemné zápasy jsou účty také vyrovnané (1-1), a proto se bude jednat o velice důležité utkání. BC GEOSAN Kolín má možnost ještě více se přiblížit Ústí a pomýšlet tak na první místo ve skupině. Mmcité+ Brno zase doufá v navázání na výkon z posledního zápasu. Výhrou by se totiž mohlo přiblížit na celkově desátou Ostravu, a to na rozdíl jedné výhry.

Důležitost utkání si musí uvědomovat každý a brněnský trenér Dejan Jakara není výjimkou. „Kolín je energický tým, který může svojí schopností střelby trojek působit týmům hodně problémů. Musíme se zaměřit na jejich silnou hru pod košem a kombinaci se střelci za obloukem. To bude potřeba řešit. Očekávám stejný přístup hráčů jako ve druhé polovině utkání proti Ústí. Samozřejmě chci pozvat naše fanoušky, aby nás přišli povzbudit. Dodávají nám hodně energie a my jsme za to rádi, protože ji potřebujeme,“ říká Jakara k nadcházejícímu zápasu. S navázáním na předchozí výkony souhlasí i nejnovější člen týmu mmcité+ Brno  Kentwan Smith. „Ze sobotního utkání mám dobrý pocit. Pokud na náš výkon z posledních dvou utkání a budeme hrát stejně tvrdě, podaří se nám uchránit domácí půdu,“ dodává Smith.