Byl to opravdu povedený vstup do zápasu. Mladen Primorac byl střelecky zjevně při chuti a utkání proti týmu z Ústí nad Labem začal pětibodovým sólem. Až za stavu 5:0 se ke střelbě dostali hosté, ne však na dlouho – Barry, Primorac a Radulović zvýšili během krátké chvíle náskok na 10 bodů (12:2).  Pak se ovšem rozestříleli ústečtí a náskok z půlky prvního dějství dokázali smazat. První čtvrtka tak skončila smírně 20:20.
I druhou čtvrtinu zahajoval Primorac, tentokrát čtyřmi body, i zásluhou jedné povedené smeče. Pak však přišla čtyřminutová střelecká krize, kdy jsme nedokázali skórovat. Naopak soupeř si poměrně snadno vypracoval náskok a i přes naši snahu o snížení stavu jsme v poločase odcházeli do šaten za stavu 35:45.
Po návratu z “velké přestávky” jsme systematicky začali 8bodový náskok soupeře stahovat – necelé 4 minuty před koncem čtvrtiny jsme se zásluhou Barryho dvoubodové střely dostali na ztrátu jediného bodu a pak začal opět úřadovat “démon” Primorac, když dvěma zásahy převážil misky vah na naši stranu (49:48; 51:48). Těsný náskok Sluneta vzápětí vymazala a do konce třetí části byl stav opět téměř vyrovnaný (55:54).
Jako už mnohokrát v této sezóně, i dnes se zápas rozhodoval v poslední čtvrtině. A byl to opět Mladen Primorac, který otevíral skóre. Trojice Primorac, Tomanec a Barry do půlky čtvrté části hry vystřílela desetibodové vedení a zdálo se, že se zápas začíná ubírat pro nás pozitivním směrem. Pak ale následovaly 2 minuty bez jediného koše na obou stranách, v průběhu kterých se hosté nastartovali timeoutem a začali dotahovat. Dvě minuty před koncem zápasu se přiblížili na dostřel 3 bodů. To však bylo to jediné, co Sluneta do konce zápasu předvedla. K úniku zavelel Radulović a byli to opět hráči základní pětky, kteří upravili skóre na konečných 78:67.

Statistiky:
mmcité+ Brno: Primorac 30 b., Barry 21 b. + 9 doskoků, Radulović 14 b. + 8 asistencí, Tomanec 11 b. + 7 doskoků, Kozina 2 b.
Sluneta Ústí n.L.: Pecka 21 b. + 7 doskoků, Šteffel 10 b. + 6 doskoků, Šotnar 9 b., Votroubek 8 b., Robinson 7 b. + 6 doskoků

Dejan Jakara, trenér mmcité+ Brno: „Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale potom jsme soupeře nechali, aby se na nás dotáhnul. Je to náš třetí zápas v pěti dnech, ale snažili jsme se do něj dát všechnu zbývající energii, kterou máme. Ve druhé půli jsme dobře bránili, byla to asi zatím naše doposud nejlepší obrana, kterou jsme v této sezóně předvedli.“

Antonín Pištěcký, trenér Slunety Ústí nad Labem: „My jsme do zápasu vůbec nevstoupili vůbec dobře, my jsme věděli, že má Brno třetí zápas v pěti dnech, my jsme chtěli do toho zápasu vstoupit s nějakou energií, absolutně se nám to nepodařilo. Do konce poločasu jsme se zlepšenou obranou nějakým způsobem vrátili do hry, v šatně jsme si něco řekli, začali jsme zase hloupě něco… Ve zkratce, co rozhodlo tenhle zápas, bylo řešení clony na míč, domácí rozehrávači výborně četli naši obranu, trpělivě hráli, dostávali se do zakončení z vymezeného území, kde samozřejmě skórovali s vysokou úspěšností, zatímco my jsme nebyli schopní pod agresivitou vůbec ani hráče na míč navést, ani jsme nebyli schopní držet spacing, špatný čtení útoku a naprosto zasloužené vítězství domácích.“

Stanislav Votroubek, hráč Slunety Ústí nad Labem: „Je to druhý zápas po sobě, který jsme měli minimálně ve třetí čtvrtině dobře rozehranýco se týče bodového rozdílu, a potom nevím, z jakého důvodu, totálně kolaps jak v obraně, tak v útoku, nebyli jsme schopní v útoku postavit jedinou akci a v obraně zastavit jediný pick and roll soupeře. Dostali jsme se do situace, ve které jsme rozhodně být nechtěli. Brno si bojovností ve druhém poločase víc zasloužilo vyhrát.“

Mladen Primorac, hráč mmcité + Brno: „Začátek byl velmi dobrý, energický, pak jsme se trochu unavili, dovolili jsme Slunetě dorovnat, ale ve druhé půlce jsme skvělou obranou, kdy Sluneta nedala příliš mnoho bodů, tohle utkání dovedli do vítězného konce.”