Skupinu A2 momentálně vede tým SLUNETA Ústí nad Labem, který má jako jediné kladný poměr výher a proher. Právě tento soupeř nás čeká ve středu 14. 3. 2018 ve 20:00 na domácí půdě.

Vzájemné zápasy Brna s Ústím tuto sezónu dopadly vždy lépe pro Ústí. Hned v rámci druhého kola KNBL se Brňané vydali na severozápad Čech. První venkovní zkouška pro ně však nedopadla dobře. Domácí si s hráči týmu mmcité+ Brno poradili a vyhráli 81:69. Za Brno se tehdy nejvíce dařilo B. Sullivanovi, který nastřílel 30 bodů. Následoval ho M. Primorac (19 bodů), J. Tomanec (10 bodů) a R. Pumprla (8 bodů). 2 body přidal K. Mays.

Druhé vzájemné střetnutí nedopadlo pro Jihomoravany o nic lépe. V přímém přenosu České televize prohráli s ústeckým týmem o 24 bodů (46:70). Nejlépe si z domácích vedl Z. Kereselidze s 12 body. M. Primorac měl 10 bodů a C. Barry 8 bodů. Dále pak bodově přispěli Z. Nehyba (5 bodů), W. Brandenberg (4 body), K. Mays (3 body), V. Vašát a M. Hrabovský (oba po 2 bodech). V obou utkáních dal za Ústí nejvíce bodů L. Pecka (16 a 17 bodů).

SLUNETA Ústí nad Labem vede skupinu A2 a pomýšlí tak na play-off. Na druhý Kolín má náskok dvou vítězství a jako jediná ve skupině má kladný poměr výher a proher. V rámci nadstavbové části navíc ještě neprohrála (2-0). Brno na tom není tak dobře. V tabulce je předposlední a ze tří zápasů v nadstavbové části vyhrálo jen jeden. „Papírově je Ústí nejlepší tým skupiny A2. Mají několik velmi dobrých individualií, která sama dokážou dovést jejich tým k vítězství. Tyto hráče si budeme muset pohlídat a pokud možno limitovat jejich kontakt s míčem. Zároveň budeme muset věnovat pozornost obraně postupného protiútoku, protože ten zvládají velmi dobře,“ říká brněnský trenér Dejan Jakara. Toho, že se nebude jednat o jednoduchý zápas si je vědom i mladý rozehrávač Zurab Kereselidze. „Bude to těžké utkání. Do zápasu musíme nastoupit s velkou energií a hlavně si prohlídat jejich rychle protiútoky,“ dodává Kereselidze.