Hráči Brna se v pondělí v rámci semifinále Helios Alpe Adria Cupu vydali do slovinského Laška. Čekalo je tam vyrovnané utkání a těsná prohra. Nic však ještě není ztraceno, protože pokud doma Brňané vyhrají o více než čtyři body, postupují dál.

Barry zahájil utkání skvělou smečí, třicet vteřin na to přidal další Smith a Brno vedlo 4:0. Do druhé minuty navýšilo Brno svůj náskok na osm bodů, Slovinci však okamžitě dorovnali. Zbytek první čtvrtiny si brněnský tým udržoval mírný náskok, se kterým také první desetiminutovku zakončil (24:23). Druhá perioda probíhala jinak. Po čtyřech minutách začali domácí skóre otáčet a ujali se vedení. Necelé tři minuty před koncem první poloviny už vedli o osm bodů (39:31). Brňanům se střelecky nedařilo a stejný rozdíl tak zůstal až do poločasu. Hráči Laška šli do šaten s výhodou.

Střelecká smůla pokračovala i po přestávce. Zlatorog Laško vedení pomalu navyšoval a v jednu chvíli vedl dokonce o čtrnáct bodů. V koncovce třetí periody hráči Brna zabrali a snížili rozdíl na devět bodů (57:48). V posledních deseti minutách se pak pokusili o otočení průběhu. Hosté postupně snižovali vedení slovinského tým, ten se ale nedal a každý pokus kontroval. Dvě a půl minuty před koncem zápasu byl stav 69:66 pro domácí a brněnské šance na vítězství vypadaly reálně. Koncovku však zvládl lépe lašský tým a v prvním utkání semifinále utkání ubránil domácí palubovku poměrem 73:69.

Zápas byl vyrovnaný i z pohledu statistik. Mmcité+ Brno mělo jen o procento lepší úspěšnost za dva body (55 % oproti 54 %) a oba týmy měli stejnou úspěšnost za tři body (23 %). Mírně lepší byli Brňané na čáře trestného hodu (94 % oproti 84 % Laška), strádali však na doskocích (25 oproti 33 Laška).

Za tým mmcité+ Brno se prosadili: A. Radulović (18 bodů), M. Primorac (17 bodů), C. Barry (10 bodů), J. Tomanec (9 bodů, 7 doskoků), D. Lelić (7 bodů), K. Smith (4 body), J. Kozina a M. Hrabovský (oba po 2 bodech).

Za tým KK Zlatorog Laško skórovali: I. Polutak (22 bodů, 9 doskoků), M. Popović (9 bodů), U. Zadnik (8 bodů), Ž. Vodiškar, M. Macek, C. Thomas (všichni po 7 bodech), N. Barič, M. Miljković (oba po 5 bodech, Barič navíc 6 asistencí) a U. Durnik (2 body).

(Foto: FB KK Zlatorog Laško)