Stejný systém utkání jako ve čtvrtfinále, nás čeká i v semifinále proti Zlatorogu Lašku. První zápas odehrajeme v pondělí 12. 3. 2018 v 19:00 právě ve Slovinsku.

Náš soupeř má za sebou čtvrtfinálová utkání, ve kterých narazil na maďarský tým Egis Körmend. A neměl to vůbec lehké. V prvním utkání totiž Laško na maďarské půdě padlo. Körmend ještě před začátkem poslední čtvrtiny vedl o devět bodů (68:59), ale tento náskok si nechal do konce utkání utéct. Minutu před koncem zápasu byl stav vyrovnaný. Vypjatou koncovku však zvládli lépe domácí a hráči Laška odjížděli domů s prohrou (85:82). Nejlepšími hráči Laška byli: Thomas (21 bodů), Barič (17 bodů), Matic (15 bodů), Polutak (10 bodů), Popović (9 bodů) a Durnik (8 bodů).

V domácím utkání potřebovalo Laško vyhrát alespoň o čtyři body a to se jim povedlo. Vrátili Maďarům prohru z prvního střetu a doma vyhráli 89:81. Za Laško se tentokrát nejvíce prosadili: Popović (23 bodů), Thomas (18 bodů), Polutak (15 bodů), Maček (14 bodů) a Barič (13 bodů).

Brněnské hráče teď čeká těžký týden, kdy odehrají více utkání než obvykle. „Laško získalo na konci základní části nové hráče a hrají teď mnohem lépe než předtím. My nemáme moc času na přípravu, protože nás ve středu čeká důležitý zápas v KNBL s Ústím. Naneštěstí máme takový harmonogram, že během jednoho týdne hrajeme čtyři zápasy, ale pokud budeme bojovat a necháme na hřišti srdce, můžeme očekávat kladný výsledek,“ říká brněnský trenér Dejan Jakara, který si uvědomuje, že už se nebude jednat o zápas proti juniorům, jako tomu bylo naposledy proti Domžale.

(Foto: FB KK Zlatorog Laško)