V zápase proti týmu USK Praha se 10. 3. 2018 v 17:30 pokusíme zopakovat výhru, kterou jsme vybojovali v posledním vzájemném střetu na pražské palubovce. Oba týmy mají ve skupině A2 vyrovnanou bilanci 1-1. Pražský tým má celkově o tři výhry více než mmcité+ Brno.

I přes náskok pražských sov v tabulce je na tom ve vzájemných zápasech lépe Brno. Tuto sezónu vede 2-0. První utkání se odehrálo na palubovce USK Praha, kde se Brňanům podařilo v koncovce, po vyrovnaném průběhu hry, vyhrát 69:67. Nejvíce skórovali B. Sullivan, který nastřílel 24 bodů, s M. Primoracem, který nasbíral 20 bodů a 11 doskoků. 10 bodů a 12 doskoků přidal K. Mays. Pod desetibodovou hranicí pak byli R. Pumprla (6 bodů), J. Kozina (4 body), J. Tomanec (3 body) a M. Hrabovský (2 body). Nejlepšími hráči Prahy byli C. Raines a O. Peterson (oba po 14 bodech).

V odvetě, která se odehrála v Brně, opět vyhrálo mmcité+. Po konečné siréně svítil na tabuli výsledek 70:59. Z domácích byl s 20 body nejúspěšnější C. Barry. K. Mays a D. Lelić měli 14 bodů (Mays navíc 14 doskoků) a s 12 body a 12 doskoky ukončil zápas M. Primorac. Dále se prosadili: R. Pumprla (5 bodů), Z. Kereselidze (4 body) a J. Kozina (1 bod). Největší problémy brněnským hráčům dělal D. Bookert, který si v tomto utkání připsal 20 bodů.

„USK Praha hraje lépe a lépe. Překvapuje mě, jak jsou trpěliví v útoku, vzhledem k tomu, jak mladý mají tým. Podle počtu bodů obdržených soupeřem jsou navíc v obraně jedněmi z nejlepších v lize. Doma hrají mnohem lépe a mají motivaci pomstít se a oplatit nám prohru, protože poslední utkání u nich jsme vyhráli,“ říká brněnský trenér Dejan Jakara k nadcházejícímu sobotnímu utkání. Jeden z novějších hráčů Brna, Djordje Lelić, odehrál proti USK až druhé utkání, v tom se mu však dařilo. „Bude to těžký zápas. Jsou velmi dobrým týmem, zejména doma, a posledních pár týdnů hrají výborně. My si ale také dostatečně věříme. Navíc za sebou máme domácí výhru, takže do toho dáme vše a pokusíme se vyhrát naše první venkovní utkání ve skupině A2,“ prohlašuje Lelić, který hrál velkou roli v poslední brněnské výhře nad Jindřichovým Hradcem.